oskar

Chodili jste někdo…

do prvomajoveho průvodu,že jste museli?

Nejlepší odpověď
dudu

No ano, chodili jsme celá rodina a docela rádi. Projevy jsme ignorovali, ale zato jsme pokecali s přáteli, u bráchy koupili za pětikorunu extra dobrý párek a když jsme měli štěstí, dostali jsme třeba i babány, heč! Pak se šlo na pár piv a poté domů k obědu.

Další odpovědi
kropitko

ne nechodila,táta mě vždy omluvil,že jsem nemocná a byli jsme na chatě.

ten který je

Jednou jsem se dostal do prvomájového průvodu, ale nedobrovolně.Den před tím jsme s partou kamarádů a kamarádek pálili čarodějnice a druhý den jsme chtěli jít na vlakové nádraží a jet domů.Cestou na nádraží jsme se museli dostat přes průvod.Naše vizáž i momentální stav neodpovídal požadavkům té doby a byli jsme zadrženi příslušníky VB.Skončilo to nakonec na služebně. 😁

anonym

To byla idyla.Vypadalo to tak,že se manifestace účastnil ti,kdo přišli pozdě do hospod a tam už bylo plno.Tak alespoň rabovali stánky.

panenka

Ano chodila jsem s mojí rodinou a s Babičkou.

gnr54

Já jsem chodila,ale ráda.Byla tam sranda.Potom jsem chodila s dětmi a těm se to vždy líbilo.Záleželo na každým jak to prožíval,ale vzpomínám na to ráda.Pro mne to nebyla povinost.

anonym

Spis jsem byla jako divak,nechodila jsem.

dagry

No jo, my pamětníci jsme museli chodit povinně. Ale jak píše dudu, na 1. Máje se dalo koupit nedostatkové zboží a ve stáncích se prodávali dobroty, které během roku nebyly k dostání, takže jsme si 1. Máje vždycky užili.

Michal

Ano,vymýšleli jsme celou cestu jak zmizet.

FOG

Jo jo chodil,ale nevadilo to az moc,protoze jsem sel se psem – „vlcakem“,jako kynolog a vlastne jsme se tim prezentovali a delali po pruvode tzv. „predvadecky“ pro lidi.Byla sranda a mj. takove parky a horcici jiz nemuzu nikde stejne sehnat.

cukrar

ano, chodil, páč musel.

Nuk nuk

V dobách prvomájových průvodů jsem byla ještě dítě, takže já osobně jsem nemusela. Ale náš táta tam musel dělat údržbáře u stánků a od v mámině podniku to měli takové „dobrovolně povinné“. NIkdo je vyloženě nenutil, ale přeci jen…
Nám, jako dětem se to líbilo, mávali jsme Husákovi s obrovským nadšením, v tom věku nad tím člověk tak nepřemýšlel, spíš jsme to brali jako zábavnou akci.

vecernice

Museli jsme skoro všichni.Ale já jsem se těšila už dva měsíce do předu.Pamatuje si někdo ruskou zmrzlinu v kornoutku?Lepší jsem nejedla.Ale za mávátko jsem se styděla,protože jsem nikdy nevěděla komu mám mávat,tak to bylo trapný.Ale asponˇ máme na co vzpomínat a klidně bych to brala i tedˇ./ten průvod/

lorja

Jako školačka jsem do průvodu musela.Nejvíce mi vadilo,že jsme si na povinné pionýrské kroje
nesměli ani při studeném počasí nic obléci.Takže jsem po průvodu 1.máje několikrát onemocněla.

ReHu

Nejdřív se zákl. školou, potom v kroji s taneční skupinou. Bylo tam i celkem legrace.
Po rozchodu jsme zašli do lunaparku, pokecali, popili u stánků, někteří i více 🙂. My to nebrali politicky, ale lidsky. Můžeme se sejít buď v hospodě, nebo jinde.
Zastávám názor: jaký si to uděláš, takový to máš.