Pájo

Chodili jste, chodíte na melouchy?

Doplňuji:
Melouch
(lidově, slangově) práce sjednaná a zaplacená neoficiálním způsobem (tzv. na černo), vykonaná obvykle v jinak volném čase pracovníka
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/melouch

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Za určitou službu jsem občas dostala kytičku nebo bonboniéru. Nejčastěji to skončilo u zaplaťpánbůh.

Další odpovědi
kropitko

Záleží na tom, co si kdo pod slovem melouch představí, jak si toto slovo vysvětlí,,
http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/51825
No já rozhodně ne.

led

Nie, ja som kedysi chodila na „fušky“, ale riadne zdanené…
PS.
(melouch po slovensky je fuška)

briketka10

chodila jsem na brigády prodávat za peníze..
různé inventury za jídlo a 500,–Kč na černo

vybírala jsem peníze pro občanské sdružení od firem to byl takový melouch, odměnu jsem dostávala na černo..

dřív jsme chodili všichni uklízet zadarmo, když se malovaly různé prostory tak to byly melouchy za totáče..

anonym

Původní význam melouchu ze socializmu už dnes zanikl.
Buď dělám na ŽL (tehdy jsem měl tzv. povolení NV) a u drobných služeb tomu říkají právníci občanská výpomoc (viz OZ).
Sám i nadále provádím známým drobné opravy a služby, ale většinou je to v rovině naturálních odměn, protislužeb anebo z čirého kamarádství, dobré vůle a ochoty pomoci někomu neznalému či manuálně nezručnému.
A k „mimomanželským“ melouchům už po rozvodu není důvod.
Takže obojí už jen legálně.
Doplňuji:
V dnešní těžké době přibývá ještě jedna aktuální motivace – v duchu filmu „Musíme si pomáhat!“

anonym

Tohle by se asi spíš týkalo řemeslných činností a ty, bohužel, nejsou moje doména. Takže bez melouchů, s ŽL na vše, v čem podnikám, a řádně zdaněno (pokud je co danit).

venkovan

Na sousedskou výpomoc ano. Melouchy ne.
Chtěl jsem taky vypomáhat jedné sousedce, ale výpomoc zajistila jinde. A nakonec jsem byl rád, protože ne vždy je výpomoc po zásluze oceněna.