Avatar uživatele
kvitek

chci zeptat co se dá z kompostovat z domácnosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1904 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Ale Zjentek v tom samém příspěvku píše, že toto je názor magorů co ještě sami nevědí jak se maj nazývat…
Takže (podle mně) téměř cokoli co kdysi bývalo či mohlo být stravitelné kromě většího množství masa a tuků.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Kompostujeme skoro všecko.
Včera jsme zapojili elektrický kompostér
https://www.me­neodpadu.cz/wp-content/upload­s/2018/06/pl-gg-02-2018-cz-web.pdf
Naše firma se kompostováním v domácnostech a firmách víceméně zabývá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Dovolím si citovat zjentka, bez jeho laskavého souhlasu, kde v diskuzi k otázce před třemi dny uvádí, co do kompostu nepatří:

  1. Slupky z brambor na kompost NEPATŘÍ!
  2. Plíseň, plesnivé potraviny, ovoce, zelenina, na kompost NE!
  3. Hniloba? Na kompost rozhodně NE!
  4. Slupky citrusových plodů? NE NA KOMPOST! Je to, jako bychom si do něj vylévali jedy a postřiky..
  5. Slupky z řepy? NE NE A NE!
  6. Listí z ořešáku? Ježiši, JEN NE DO KOMPOSTU!
  7. Káva? ANO, ovšem lógr je málo účinný, lepší je použít CELÉ BOBY.
  8. Banány také lépe celé, ty hnědé…
  9. Pečivo NE- možnost dodatečné tvorby plísně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No, praktickY vše, co je z přírody, čili přírodní, ale… zkompostovat se nedávají ty přírodní produkty nebo jejich části, jenž nejsou rozložitelné a nebo jim rozklad trvá déle. Tak třeba: Vlasy, kosti, ořechy, pecky (třeba broskví), kopyta… pecky třešní a zuby nevadí, ty jsou malinký…

Pšíště uvést min. ODKAZ!
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzou-mit-rozkladajici-se-jablka-ktera-se-rozlozi-do-zeme-vliv-na-stromy-v-okoli#discussion
Keplere, tys mou odpověď povýšil na dokonalou, v tomto kontextu. Něco TAK VYTRŽENÉHO z kontextu původního jsem snad ještě neviděl! Provokuješ, viď? ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Mezi rozložitelné látky patří i celulóza,tzn např.pouzite papirove kuchyňské utěrky.Samozrejme nejsou dobré mastné a barevné reklamní letaky,ani svazky tiskovin

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

…by mě zajímalo, kolik je tady na odpovědích případů, kdy mne někdo podobným způsobem cituje v domnění, že ze mne LZE udělat ještě většího analfabeta. ;)

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, to se mi fakt povedlo! 🙂

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek