Kukule

Chci si založit účet u banky,ale nejsem plnoletá?

Chci si založit účet,ale mamka s tím nesouhlasí.Je mi 17 a za 3 měsíce mi bude 18..mno teď už za 2 měsíce.Šlo by to nějak,aby mamka nešla se mnou do té banky?Vím,že to jsou jen 2 měsíce,ale já ho nutně potřebuji.Děkuji 🙂
Ps:Vím,že rodiče se obcházet nemají,ale jinak to nejde.

Nejlepší odpověď
OndrisekCZ

S Keltem tak úplně nesouhlasím,
píše, že tě finančně podporují rodiče, ale měla bys uvést, zda jsou ty peníze od rodičů nebo tebou vydřené, mne je 15 a svůj účet v bance mám, i platební kartu budu mít brzy, takže je to jenom o domluvě, v České spořitelně lze mít účet na občanku, ale jedno z podpisových práv má rodič, takže alespoň jednoho přemluv a vysvětli mu na co ti bude a proč si ho chceš založit, pokud bys na to chtěla fikaně, tak řekni, že sis našla brigádu a že ti peníze budou posílat na účet, který nemáš a že bys přišla o peníze…(třeba zmiň internetovou brigádu) :)

Další odpovědi
Kelt

Zákony platí pro všechny a věk 18 let je rozhodující. Můžeš mít 18 zítra, za měsíc, ale pořád nejsi plnoletá, tak za tebe odpovídají rodiče. Rodiče tě finančně podporují a kdo by ti platil ten účet? Nevím, proč nemůžeš počkat. Věci budou pořád a snad do těch dvou měsíců nebude konec světa, abys musela někam ukládat peníze. Předpokládám, že nehrozí vyhubení vaší rodiny do té doby, tak si počkej. Trpělivost.