Dejvomil

Chci si otevřít kamenný obchod s americkými sladkostmi. Vyplatí se to? Kdo poradí začínajícímu podnikateli?

Zdravím,
Již delší dobu přemýšlím o otevření kamenného obchodu s americkými sladkostmi, ale bojím se, že se to nechytí, většina lidí už objednává spíše z internetu. Zas na jednu stranu, když to bude pěkný obchůdek s pěknou výlohou tak proč by se to nechytlo? Neobjeví se tu náhodou osoba, která tento obchod se sladkostmi provozuje a nedal by trošku rady do podnikání v tomto odvětví? :D

Nejlepší odpověď
Anikitos

Obchodu se bude dařit natolik, nakolik v tom budeš umět chodit. Takže nezáleží na tom, že lidi objednávájí spíše přes internet (což vlastně ani není pravda; navíc si můžeš pořídit e-shop ke svému candy shopu a lidi by si tak od tebe mohli objednávat online; + pochybuju, že zrovna sladkosti lidi objednávají přes internet). :)

Takže moje rada: nauč se všechno co potřebuješ, co souvisí s podnikáním (řízení podniku – do čehož spadá vlastně všechno, propagace – marketing,…).

Univerzální rada (k úspěšnému podnikání) vlastně neexistuje; musíš se to prostě naučit = zjistit jak se v tom chodí a pořádně se tomu věnovat. To je jediná cesta, učení a realizace (používání) toho co ses naučil. ;)

Další odpovědi
Alesh

Formou kamenného krámu bych asi nešel. Budeš tak sedět jako osel nebo si budeš muset nějakého osla najmou a toho platit. Záleží kde bys to taky chtěl otevřít. Jinde než v Praze někde u metra to asi nemá smysl. Krámek tě bude stát mrtě peněz, nejen ho zařídit, ale i provozovat. To už mi fakt přijde lepší to tlačit přes net. To co tím ušetříš, můžeš investovat do reklamy, což je nutnost. Provozní doba víceméně dle tvých potřeb, pokud bys to dělal sám. Trhem ti je celá republika.

nyjono

Záleží na umístění a na tom, jestli budou prostory tvé nebo budeš platit nájem.
Měly by být na frekventovaném místě.
A propojení s eshopem je velké plus.
Taky by bylo možnà dobré nesoustředit se výhradně na tento sortiment. Může být hlavní, ale asi by byli dobré nabídku rozšířit.
Reklama je nutná.

autacek

Super je nadšení a zápal pro věc. Druhé pak realita a vystřízlivění.

Být tebou, nejdříve si udělám nějaký podnikatelský plán a hlavně rozpočet, jak může toto fungovat. Zhodnoť si především průměrnou marži, jakou můžeš mít na výrobku, vynásob to předpokládaný. prodaným množstvím za jeden měsíc, pak si naproti tomu spočítej měsíční náklady na prodejnu, obsluhu a další poplatky, no a když budeš v plusu a podaří se ti plán prodeje splnit, máš vyhráno. V opačném připadě máš problém.

Ostatní legislativní věci s tím jdou pak ruku v ruce následně. Neznáš-li tyto informace sám, počítej, že tě budou, případě chyby, něco stát.

Asi bych začal, jak již zmínili jiní, u internetového prodeje, kde jsou (teoreticky) vedlejší náklady minimální.

Mimo to, zhodnoť si i konkurenci v tomto oboru a zda-li jsi vůbec držet krok schopen. www.mrcandybull.cz

Také bych zvážil, jestli potraviny pro evropský trh nemusí projít jinou atestací, než co vyžadují v USA.

P.S. nezapomeň počítat se ztratným, ze se něco zkazí, atd., včetně příslušné rezervy čekané i nečekané výdaje (jen namátkou, třeba nemoc personálu a zaplacení jak nemocenské, tak zástupu, totéž při dovolené, několilaměsíční odstupné pokud budeš chtít někoho vyhodit, byť z důvodu, že to nefunguje jak sis představoval, z jiného soudku, že na tebe klekne státní správa, atd. atd.)