Doan

Chci si objednat mobil od nekoho na dobirku, je mozne pred zaplacenim zbozi zkontrolovat? de­kuji

Nejlepší odpověď
brillant

Obsah lze zkontrolovat pouze po zaplacení.

Další odpovědi
anonym

Ne – napřed musíš zaplatit a teprve pak můžeš balík rozbalit – klidně před doručovatelkou jako svědkem, ale i kdybys zjistil, že v balíku je cihla, pošta nenese za obsah balíku žádnou zodpovědnost – případné nesrovnalosti si poté musíš vyřídit s odesilatelem.
Osobně dobírku nedoporučuju – preferuju osobní převzetí…

marci1

Až po zaplacení před svědkem. Hodnotnější dobírka nad 5 tis. Kč se ohlašuje policii.
Již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-u-nezname-zasilky-na-dobirku-u-ceske-posty-moznost-kontroly-obsahu-zasilky-a-neprevzetim-bez-platby