Kuf32e

Může organizace (např. EU či OSN) měnit cíl, kvůli kterému byla založena?

Pokud má organizace, např. EU či OSN, nějaký cíl (zakládajíci). Ale zároveň lze smlouvy většinovou shodou měnit. Tak může se změnit cíl na něco jiného, než k čemu byla původně založená?

PS: všechny jen v EU, u OSN je to pouze 2/3

Odpovědi
led

Cieľ smerovania organizácie je jedna stránka činnosti tejto organizácie. EU, OSN svoj cieľ, pre ktorý boli založené nezmenili.
Medzinárodné zmluvy týchto organizácií , ktoré časom stratili svoje opodstatnenie sa po vzájomnom súhlase zúčastnených strán rušia, alebo pozmenia – aktualizujú.
Teoreticky môžte mať pravdu v prípade zmeny smerovania týchto organizácii, pokiaľ pôvodné smerovanie stratilo svoju účinnosť, prípadne ich text stráca na význame. K akejkoľvek zmene týchto zmlúv sa musia zhodnúť všetky zúčastnené štáty. Takže, ak sa sťažujete na „diktát EU“ opýtajte sa, čo urobili vaši vami zvolení zástupcovia štátu v EU.

Drap

Každá organizace má nějaký svůj pán, napsaná pravidla jak se má za určitých situacích zachovat, a kdo o tom rozhoduje.
Tvoje dotazy na dění ve světě a na OSN jsou většinou poněkud zmatené.

Hufnágl

Ne, nechápu-tvou otázku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.