pusinka50

Četli jste dnes na Novinkách.cz vyhodnocení vědecké studie průměrných platů ve světě?

Jsme nad průměrem, sice za Jižní Koreou s nejlevnější pracovní sílou, ale nad průměrem. Průměrná mzda nad 27 tis. kč. Kdo na ní dosáhne v Česku z běžných smrtelníků, obyčejných pracujících? Pobavilo vás to nebo naštvalo?

Nejlepší odpověď
briketka10

s ČID, nemocenskou a příspěvkem na bydlení nemám ani tu třetinu jak uvádí Drap a můžu se tomu co ti blbci furt počítají jen smát hlavně, že mají ti nahoře..

Další odpovědi
Drap

Ano, četl. Podobné statistiky jsou velmi zavadějící. Nedokáže mně to naštvat ani pobavit. Jen to tak přejdu. Každý kdo se trochu dívá kolem sebe, tak si to lehce spočítá kolik lidí dosáhne u nás na průměrnou mzdu a kolik lidí má třeba ani ne její třetinu ? A do toho se samozřejmě nepočítají nezaměstnaní.
Je zbytečné se rozčilovat, nikam to nevede.

suaeda

Statistiky jsou pěkné, ale člověk musí také porovnat další údaje. Např. by mě zajímalo porovnání v různých státech kolik % lidí dosahuje průměrné mzdy. A myslím že by jsme se divili.
Trochu z jiného soudku, ale s otázkou to částečně souvisí. Před časem byla jakás statistika, která uváděla, že u nás je stejně milionářů jako v Polsku. Na první pohled nic neříkající argument. Ale jen do té doby než si uvědomíme, že Polsko má třikrát více obyvatel.