cate1597

Cestovní pas u dítěte – Chorvatsko

V srpnu se chystáme na dovolenou do Chorvatska se synem, je mu 17, v rádiu jsem zaslechla, že je u dětí při cestě do Chorvatska povinný pas a pak jsem zaslechla, že pouze při letecké dopravě, nevíte o tom něco víc? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Každou sezónu tytéž dotazy, dnes už nahromaděno 81 odkazů – viz zdroj:
Doplňuji:
Pokud je synovi 17, tak má OP a ta je na základě mezivládních dohod uznávána, stejně jako v Schengenském prostoru.
Přesné znění – viz:
http://www.chor­vatsko.cz/obec/pas­.html

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pas%20Chor­vatsko

Další odpovědi
Michal Kole

Do zahraničí je lepší pas

Po zemi po EU stačí občanka, ale do letadla pas, protože je „bordel“ v zákonech a ministerstav se nedokáží domluvit.

hanny 2

Já bych to s občankou neriskovala a vyřídila si raději pas,nikdy nevíte,jakou bude mít chorvatský celník náladu a jak se vyspal!!!
Doplňuji:
Zkušenost!!!

greek

Pokud je synovi 17, má občanku. Na tu do Chorvatska může a pas není povinný (v rámci platné dohody mezi ČR a HR), a to v případě, že pojedete autem/busem. Pas musí mít jen v případě, že poletíte letadlem, v tom případě mít pas musí.

anonym

ad Kole, není bordel v zákonech, naopak se striktně rozlišuje příjezd přes vnější hranice Schengenu (např. autem, autobusem a po železnici), kdežto při odletu z mezinárodního letiště, je vzdušný prostor už mimo Schengenský prostor. Napřed se podívej do zákonů, než zase začneš šířit bludy.