reika

Cesmína s plody

Chci si pořídit na zahrádku cesmínu. Slyšela jsem, že jestli chci, aby měla krásné červené plody, tak si musím pořídit cesmíny dvě – samčí a samičí. Jak je poznám? Máte zkušenost s jejím pěstováním? Poraďte. Děkuji.

Odpovědi
marci1

Zkušenosti nemám, ale údajně se to pozná „podle odrůdy, některé jsou samčí, některé samičí. Která je která si najdete na netu. Třeba "Casanova“, „Blue Prince“ jsou samčí, „Alaska“, „Argenteomarginata“ samičí."

https://www.zah­rada.cz/forum/lis­tnace/cesmina-samci-nebo-samici-286633/?kotva=ces­mina-samci-nebo-samici-286635