yank

Doporučíte české filmy z kriminálního prostředí?

Ahoj. Bohuzel na knihy mam uz velmi malo casu, a proto hledam filmy typu „Pribeh Kmotra, Gangster Ka 1 a 2“ nebo treba polska serie filmu „Pitbull“. Cokoliv, co vas napadne, mi prosim napiste. Diky!

Odpovědi
Lamalam

Asi to nebude to co hledáš, ale já mám ráda staré detektivky s majorem Kalašem.

kelt > Karel Höger majora Kalaše nikdy nehrál, hrál kapitána Tůmu. Kalaše hrál Hrušínský a Sovák.

Kelt

Kriminálek je dost, i českých. Policie Modrava, 30 případů majora Zemana, Specialisté, Kriminálka Anděl, samozřejmě starší filmy s majorem Kalašem v provedení Karel Höger nebo Rudolf Hrušínský, skvělé herecké výkony. Dnes dávají do těch kriminálek osobní život a starosti hlavních představitelů a nevím, zda je to nejlepší. Jistě, jsou to jen lidi. Já se dívám na detektivku několikrát. Napřed se musím dozvědět, kdo je pachatel a pak mohu sledovat a vychutnávat si role policistů i pachatele. Ale doporučit, asi těžko.

iceT

Zkusila bych Mamon, je to šestidílný seriál inspirovaný severským stejnojmenným seriálem.
https://www.csfd­.cz/film/407733-mamon/prehled/
https://www.csfd­.cz/film/369945-mammon/prehled/

No a POLÁCI natočili totéž.