Usoman

Česká Sibiř, Hanácké Athény, Moravský Manchester, Moravský Jadran… co je to za názvy?

Jak se češtinářsky jmenuje název, který česká místa připodobňuje těm zahraničním?
A existuje seznam těchto českých míst? Nikde jsem to na internetu v hromadné podobě nenašel.

Odpovědi
Ametyst

Vypadá to tak, že s tím začali novináři. Chtěli nějak zatraktivnit místa a připodobnit je k zahraničním něčím typickým. Vymýšlejí si je. Některá Tebou jmenovaná vidím poprvé v životě.