Černošská bible

Potřebovala bych vědět něco o černošské bibli..

Nejlepší odpověď
alenka901

hlavní kniha rastafariánů „Negro Bible“, která dosvědčuje, že Bůh (Jah) i všichni jeho proroci byli černí. Garveyho učení a Negro Bible se staly inspirací pro zakladatele koncepce rastafarianismu Leonarda Howella. Ten přišel s myšlenkou černošské nadřazenosti a konečného návratu všech černochů rozptýlených po celém světě zpět do jejich vlastí.

Zdroj: http://www.dok­tor.estranky.cz/clan­ky/rasta/hnuti-rasta