Cena Kofoly

Dobrý večer, chci se zeptat, zda má na cenu Kofoly vliv i příchuť (Citrus, Bez cukru, Barborková, Light). Nebo jak bych jste charakterizovaly cenu toho výrobku? Děkuji za vaše odpovědi:)

Nejlepší odpověď
Drap

Charakterizovat cenu kofoly ? Stejné jako u každého jiného výrobku.
Cena se skládá, z nákladu na materiál, z režijních nákladů a zisku

Další odpovědi
ondra07

Ano, různé příchutě Kofoly mají vliv na její cenu, teď už přesně nevím kolik co stojí.
Co si představujete pod pojmem charakterizovat cenu výrobku? Pokud si pamatuju, tak ještě asi před týdnem jsem kupoval Kofolu v Hrušce a stála mě kolem 18–19 Kč, bylo to opravdu levné, levnější než v supermarketu a teď asi předevčírem jsem byl v Hrušce, ale na jiné pobočce a tam jsem ji koupil za 25 Kč.
Tak teda nevím a taky nevím, co byste přesně chtěla vědět :)

Syd

  1. chtěla jsem napsat že ovšem že má, ovšem vlastně si tím nejsem vůbec jistá. Bylo by nejlepší porovnat konkrétní čísla od jednoho výrobce – předpokládám že to máš do zbožíznalství nebo nějakýho takovýho nesmyslu
  2. ohledně tý charakteristiky bych se zaměřila kromě porovnání s ostatníma limonádama hlavně na coca-colu a pepsi, případně nějaký další koly a rozdíl zdůvodnila.

Mapel

Na cenu každého výrobku má vliv ceny konkurence a síly vlastního kapitálu. To dělá vlastní cenu. Výroba – náklady jsou jen východiska, kdy vlastní cena může být pod výrobní nebo nad výrobní. Určitě na netu bude nějaké pojednání proč tomu tak je (je to trochu delší pojednání). Vzhledem ke konkurenci prodáváme některé zboží pod pořizovací cenou.

Hykam

Cena surovin moc konečnou cenu neovlivňuje. Hlavní složkou ceny je lidská práce, cena technologie (výrobní linka), reklama a to všechno okolo.
Samozřejmě si připlatíte i za značku výrobce.