hapiky

Čeká nás stejně jako po sametové revoluci utahování opasků, nebo se náš nedávný standard rychle vrátí?

Samozřejmě v kratším časovém horizontu.
Tedy o odeznění či vymýcení kornaviru

Nejlepší odpověď
annas

S pojmem „utahování opasků“ přišel V. Klaus, ale těsně po „revoluci“ šlo spíš o přípravu, že nenío možné žít nad poměru. To vlastní utahování příšlo až o několik led později.

Samozřejmě, že pohled na pandemii, na „hroutící“ se společnost, ekonomiku, různá omezení, vyvolávají nejistotu a zmatek.,

Mimořádná opatření,. výdaje, nejsou běžné, takže určitě poklesne naše životní úroveň, než se opět začne pracovat naplno a zvýší se příjmy rozpočtu. ,

Ale myslím si, že sníže úrovně ovlivní i duševní stránku. Lidé se , budou se bát kontaktů s jinými lidmi, u mnohých se objeví nedostatek peněz, jak je možné slyšet v TV, zvýší se deprese, alkoholismus atd.

Netroufám si odhadnout,. kdy bude u nás opět líp. Možná se změní myšleni lidí v tom, že příroda je opravdu mocná a umí platit

Budoucnost je nejistá, protože se musí řešit něco nového, cesta zpět tam, kde nim bylo relativně dobře, neexistuje …

Další odpovědi
Edison

Další, co si myslí, že věci budou stejné, jako před pandemií… Buď realista! Svět se mění! Nic nebude stejné. A kdo by měl ztráty zaplatit? Stát? Uvědom si, co/kdo je stát… Občané! Tratíme všichni a zaplatíme to všichni. Myslet si něco jiného je bláhoé a cesta do pekel.

led

Po prečítaní tejto otázky som si zatiahla závesy, do rúk zobrala krištáľovú guľu a nazrela do budúcnosti.
Hľa, čo som videla:
Na každom človeku aj na jeho psychike sa podpísala táto svetová nákaza.
1 – Ešte dlhé roky to bude vďačná téma pre rôznych spisovateľov a pisálkov, pre filmárov, čím nám neustále budú pripomínať prežité, hľadať vinníkov a vyzdvihovať hrdinských nadsuperzdravot­níkov a supermanov/su­peržien a ich klonov. Hollywoodski supermani si oblečú biele plášte a s rúškami na ich vráskavých tvárach so skúmavkami vo svalnatých rukách miesto guľometov a nožov budú hľadiť záškodného mikroaliendrona vírusu COVID19 a ich mutácie.
2 – Mudr.Sova spolu s Mudr Strossmayerom, ako EU komisári pre zdravotníctvo preberú zodpovednosť za obnovu EZ Europskeho zdravotníctva v zmysle novátorských myšlienok MUDr Cvacha a postupne vybudujú „Európsky val pod kopulou“ ako ochranu proti nežiadúcim útočníkom
3 – Vzhľadom na isté nemalé finančné straty štátu a podnikateľov nielen v mikrokozme štátu, aj v globálnej sfére bude treba obnoviť zastavené prevádzky a „zašiť roztrhané diery“ v komunálnej a medzinárodnej ekonomike. Zamestnávatelia sa budú snažiť aj na úkor zamestnancov a obyvateľstva vyhrať svoje boje o postavenie na trhu. Prirodzene tento boj bude krytý rečami o nutnom obnovení hospodárstva, pomoci ľuďom v ťažkej situácii a blablabla…

Keď som guľu odkladala, ticho zašepkala:
„Čo prinesie budúcnosť, záleží hlavne na ľuďoch samotných“

Ametyst

Spousta podnikajících subjektu nepřežije a zmizí ze světa. Uvidíme prkny zatlučené provozovny a obchody. Potraviny a energie budou dražší a vláda bude mít ohromnou moc, protože už si vyrobila mnoho zbytečných státních zaměstnanců. Místo “stát”, co nás řídí, by se melo používat slovo “vláda”. To je mnohem přesnější.

Kepler

Myslím, že česká ekonomika se z toho bude hrabat dost dlouho, v každém případě je situace daleko vážnější, než v létech 2008 – 9.

Pepa25

Záleží, jak dlouho bude paralýza ekonomiky trvat. Dosud věřím, že dopady budou srovnatelné nebo menší než u krize 2008–2009. Tentokrát to odnese především sektor služeb, ale průmysl bude může mít „jen“ krátný výpadek.

da ny

Od r. 1994 mi stále někdo/něco utahuje opasek.
V pase už jsem přeštípnutá, jako vosa 🙂
Člověk si nemůže být ničím jistý. Lépe už asi bylo…. Mládí má zelenou!
Ještě nám mohou zkrátit uzdu.
Oproti 2/3 lidstva na světě se budeme mít „královsky“. Člověk toho zase tak moc nepotřebuje (věci). Důležité jsou vztahy a naplnění základních potřeb.

Kryšpín

Podle mého odhadu za prvé, dárek z Číny odejde za půl roku neznámo kam a vše se vrátí do starých kolejí.
Za druhé bude se vracet střídavě jako bumerang, volněji omezení volněji omezení.
Za třetí bude to katastrofa z které nebude úniku.

quizzi

Co je to standart? https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=standart

df

Já tajně doufám, že lidi budou čekat s nákupem bytů s vidinou poklesu cen, čímž se sníží poptávka a potažmo tím oni sami způsobí, že skutečně ceny vyrazí směrem dolů. A já si pak jeden byteček koupím. Haa

hapiky

quizzi: správně standard.

hapiky

Edison: No když už jsi nakousl související problém, zda budou věci stejné jako předtím, každý ví, že nebudou. Ale jde mi jen o průměrnou životní úroveň či ekonomiku. Nebudu to rozvádět, ale může platit rčení: Každé zlo může být na něco dobré.

Edison

Tak jinak: Nebude. 1. Pokles ŽU je nevyhnutelný. 2. Nápravy škod budou trvat tím déle, čím více budem hulákat „Dej, dej…“ místo toho, abychom se uskromnili a uvědomili si, že ta ŽU, na které jsme buli byla opravdu nadměrná. Více skromnosti, více pokory celé společnosti rozhodně neuškodí.