Avatar uživatele
Stilinski24

Co pomáhá na časté menstruační bolesti?

Před pár dny mi začaly měsíčky, musela jsem si dát horkou vanu, protože měly asi tři dny zpoždění, a po celou dobu mám křeče v břiše. Každý den jsem jedla Paralen, ale ten nepomáhá, stejně jako teplo nebo bylinkový čaj. Nemáte nějakou osvědčenou radu, co by mi od bolestí pomohla? Je mi teprve 14, takže gynekolog není rada úplně pro mě. Budu ráda za každou maličkost.

Zajímavá 0 před 1073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

I ve čtrnácti můžeš za gynekologem. Takže za ním upaluj, vyšetří tě, zda nejde o něco vážného. I když spíše tipuji, že je to věkem. Ještě nemáš srovnaný cyklus, navíc ty první menstruace (i pár let) mohou být více bolestivé než v pozdějším věku.
Paralen ti moc nepomůže, to spíš Ibalgin. Není dobré do sebe cpát prášky při sebemenší bolesti, jen když se to už opravdu nedá vydržet. Stále nahřívej (termofor, vana…). Také vím, že nejlepší je rozhýbat se. I když se ti do toho nechce, protože tě břicho bolí, rozproudí to krev i v děloze a bolesti nebudou tak silné.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Gynekologie není je n pro zralé ženy.
Je pro ženy obecně, i ty mladé. Takže i pro tebe.¨Nemudruj a hned ráno zajdi k doktorovi.
Ani osvědčené rady nepomohou, pokud není známá příčina.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Nahřívací polštářek, lehký pohyb, mně se osvědčilo i pár dní předtím popíjet kontryhel, řebříček a třezalku, dále i heřmánek, pak třeba jemná masáž podbřišku olejem s éterickým olejem z levandule (určitě něco takového vyrábí Saloos), ale především úprava jídelníčku – zredukovat cukr, bílou mouku, smažené, kávu, čokoládu, jíst více zeleniny, hlavně tepelně upravené, pít vodu nebo bylinné nálevy. Prášek je až ta úplně poslední záchrana, aspoň teda pro mě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Na menstr.bolesti pomůže magnesium nebolí hořčík. Například šumivá tableta rozpustná ve vodě, ty mají snad v každém krámě

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
trujkk89

Ahoj, mě také trápily tyto bolesti a hlavně jsem to měla hodně nepravidelné. Prášky postupem času nezabíraly, protože si tělo na to zvyklo. Kamarádka mi doporučila bylinku Macu, která obsahuje látky, které pomáhají na hormonální nerovnováhu a další věci. Mám ji odsud https://eshop­.guaranaplus.cz/ma­ca a můžeš si vybrat jestli chceš prášky nebo prášek. Doporučuji a snad něco objevíš :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví