Zacheus

Bylo u nás koncem 80. let bezpečněji než v současnosti?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak to nepochybně, to je snad jasná věc, na kterou se není potřeba ptát, ne?

Další odpovědi
Pepa25

Ne. V 80. letech se mohl slušný člověk dostat do vězení díky tomu, že na něj navlekli nějaký „politický“ trestný čin, ani nevěděl jak …

Jiří Bohumil

Ano, zejména co se týče „drobné“ kriminality, přepady, krádeže, podvody a pod.. A nebylo ani zdaleka tolik policistů jako dnes.
A vězni museli ve vězení makat a platit si takto pobyt. Takže se i ti drobní kriminálníčci nesnažili do vězení dostat, jako je to dnes, kdy je tam o ně postaráno lépe jak o důchodce.

JežíšKristus

Nebylo. Viz policejní statistiky. Ale logicky – jak bezpečno může být v totalitě.

elkon

Ano.

paul1

Těžko posoudit, ale možná ano.

Pepa25

Třeba na vraždy je to v podstatě stejné: průměr na roky 1985 – 189 je 127 vražd ročně, za roky 2015 – 2020 je to 124 vražd …

Rys95

Stálo to za houno.