Mr. Marek

Bylo správné rozhodnutí, že se stal Miloš Zeman prezidentem?

Nyní nemá žádný program, naposled na zahraniční návštěvě byl před rokem, to znamená ještě před bezprecedentní situací. Při návštěvách spíše znejistil zahraničí a jezdil a byl zván jen do vybraných zemí. Nyní snad nemá ani online mezinárodní program.

Chci se zeptat, zejména jeho podporovatelů, myslíte si, že něco tento člověk dává? Vzdyť ani nemluví k národu, neuklidňuje, naopak přihazuje klacky do ohně.

Ohlédněme od toho, že by tam byl Drahoš, bavíme se o tomto bývalém premiérovi a nyní prezidentovi.

Děkuju.

Nejlepší odpověď
successful

Prezident sem, prezident tam. Podle mě na tom moc nezáleží, každých pár let se střídají, jejich role nejsou nějak významné, jako reprezentatnti a hlavy státu zklamávají všichni. Nikdy nebylo ani z čeho moc vybírat. Jestli by byl nějaký Drahoš nebo Swarzenberg lepší (nebo nedej bože Topolánek či Fischer, Franz a plno jiných), tak to bych ani neřekl. Někteří by možná mohli být trochu důstojnější (volnější mravy a vyjadrřování Zemanovi neupřeme). Ale žádná sláva.

Další odpovědi
Ametyst

Ano, tenkrát to bylo správné rozhodnutí. Nepotřebujeme na Hradě vyslance EU v ČR. Navíc pisálkové si udělali ze zpochybňování prezidenta folklór, což ničemu nepomůže.

Kepler

Myslím, že bychom si zasloužili lepšího prezidenta. Tenhle zemi rozděluje, než aby sjednocoval.

Emefej

President k národu promlouvá. Naposledy tak učinil, když oznámil, že se nenechá očkovat proti kovidu. Tak se motivuje veřejnost.

Kelt

V době volby, to bylo dobré rozhodnutí. Zpětné hodnocení není vždy objektivní. Každý člověk udělal nějaké rozhodnutí, kterého v současné době může litovat, ale je třeba se dívat na to, co mu přineslo. Můžeme litovat, že jsme se rozhodli pro určitý směr a nemůžeme najít práci, že jsme investovali a přišli o peníze, seznámili jsme se s někým a citově nás to poznamenalo. Každou takovou zkušenost je třeba brát komplexně a porovnávat to se současností. Nelze vidět jediné negativum jako obrovskou horu a řadu úspěchů přehlížet. Tak je se třeba i dívat na volbu prezidenta. Ne, co by bylo, ale jaká je realita. Co je lepší a co je horší. Jaký máte z toho pocit a td.

Dochy

O tom, že se stane prezidentem, pokud vím nikdo nerozhodl. On se rozhodl kandidovat, jeho voliči se rozhodli, že mu dají hlas. Mé rozhodnutí bylo jej nevolit a za celou dobu jeho prezidentování jsem neměl důvod o svém rozhodnutí pochybovat. Maximálně jsem našel pár situací, kdy jsem s ním mohl souhlasit. A v několika ojedinělých případech mně i příjemně překvapil. Bohužel jich bylo velmi málo.

da ny

Při 1. volbách, to bylo pro ČR menší zlo :)
Hodně se, za poslední 2 roky změnil …, zřejmě i díky neutěšenému
zdravotnímu stavu (bolestem).
Bohužel, mezi politiky (jinde už vůbec ne) nevidím, žádnou silnou osobnost. Tak vzdělanou, sečtělou, s všeobecným přehledem, zkušenostmi a znalostmi.

paul1

Myslím si, že nebylo. Je to obyčejný samolibý ješita.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

successful

Kepler, žádný prezident zemi nesjednocuje. :D To by musel mít drtivě většinovou podporu, aby nerozděloval národ.

Ametyst

Kepler: Jednotný národ je iluze, je více znakem diktatury. Ostatně nevíme o Zemanovi od pražských pisálků, kteří nás rozdělují spolehlivě?

Dochy

Nejde o jednotný národ, klidně tu mohou být (a budou ať se děje co se děje) různé názorové proudy. Ale slušný a dobrý prezident se bude snažit aby spolu diskutovali místo toho aby se rvali. Obávám se, že současný prezident (ať už vědomě nebo ne) dělá vše pro to aby se tu rval každý s každým. A nebo alespoň aby se tu dobře kopalo do těch slabších.

successful

Jednota je to, co národ udržuje pohromadě, co mu umožňuje správně fungovat, vyvíjet se a být silný. Soudržnost v respektu, oddanosti, ve vizích a společných cílích. V diktatuře není žádná jednota. Nemusí mít ani stejné názory, ani náboženství ani úplně stejnou kulturu (či jazyk), ale musí spolupracovat, společně se na něčem podílet, stát pří sobě atd.

Mr. Marek

Sjednocení nespočívá v jednotě názorů, ale v jednotě respektu, toleranci a slušnosti. Tyto hodnoty ovšem prezident nijak nedemonstruje.

marci1

Ad „Emefej“.Takový „velký“ (pan prezident) a bojí se včeličky! Dostal by za to obrázek. 🙂

Kepler

No, možná kdyby dostal místo obrázku prcka Becherovky, tak by do toho šel?