Avatar uživatele
Gestas

Bylo před rokem 2006 v létě za nesnížené viditelnosti povoleno svítit jen obrysovými světly?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nic toto nezakazovalo. Tudíž mohla obrysová světla svítit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

NE.
Obrysová světla musí svítit současně s dalším osvětlením vozidla. Obrysová světla nemusí svítit při tzv. denním svícení-led diody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Bylo. Ovšem nikoli za jízdy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Takže doplnění: Nezaměňovat „denní svícení“ a „světla se světlem pro denní svícení“. Jsou to dvě zcela odlišné věci. Stručně ze zákona: Za nesnížené viditelnosti musí být vozidlo osvětleno potkávacími světly a obrysovými světly – denní svícení, může být realizováno normálně vypínačem, případně automatikou zapnutí po nastartování. V tomto režimu nemusejí být osvětleny přístroje ve vozidle. Nebo může být osvětleno světly pro denní svícení – to jsou ta přídavná. S těmi ovšem NESMĚJÍ svítit jiná vnější světla. V praxi je to realizováno tak, že automatika po nastartování rozsvítí světla pro denní svícení, rozsvícení obrysových světel je zhasne.

před 2210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gestas

Já jsem se ptal na situaci před rokem 2006, kdy se nemuselo svítit vůbec.

před 2210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já vim. Na to jsem taky odpovědl. Zde v diskusi píšu jen pro doplnění… oni si to lidi dost pletou. Takže znovu: Na obrysová světla se jezdit nikdy nesmělo.

před 2210 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek