hruby

Šlo o rozvázání pracovního poměru dohodou na PU. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

bylo myšleno rozvázání pracovního poměru dohodou na PU. budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

né výpověd,(jak jsem to prezentoval před chvílí)ale rozvázání pracovniho poměru,a zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti na úřadě práce děkuji omlouvám se timto hruby

Původní dotaz
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypoved-dohodou-mam-narok-na-podpor

Nejlepší odpověď
ivzez

Nárok na podporu v nezaměstnanosti
závisí na tom, jestli jste v uplynulých dvou letech
získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění.

Jestli ano, budete mít nárok na podporu.

Jestli jste ale pracovní poměr ukončil dobrovolně
(např. dohodou bez uvedení důvodu), bude se Vám
podpora krátit na 45 % průměrného čistého výdělku.

Další odpovědi
Drap

Záleží na důvodu dohody. Pokud to bude § 52 písm. a – d, tak ano. V ostatních případech ne.