VaclavZeman

Bylo lidské tělo vytvořeno na osmdesát let žití?

Někdo zemře brzo, což je smutné, ale sem tam se najde někdo, kdo se dožije devadesátky či více let. Ale v zemích Evropy, kde jsou dobré životní podmínky, se lidé průměrné dožívají plus mínus osmdesáti let. Je to maximum? Na to byla naše těla nastavena? Anebo to můžeme posunout dále?

Já sice vím, že tu osmdesátku určitě nedám, můj konec se nenávratně blíží, ale zajímá mě to. Ptám se pochopitelně pouze na vaše názory. Děkuju.

Nejlepší odpověď
orwell

Názory na to se různí. Já jsem zase kdesi četl, že lidské tělo je nastaveno na 150 let, což se mi zdá nadsazené. To zkrácení až na polovinu prý má na triku životní styl (velmi výrazně stravování, alkohol, kouření…), nemoci, úrazy, atp.
Měl jsem babičku, která se i přes mizerný život se 6 dětmi na krku (bez manžela, který jí zemřel), dožila 94 let, přestože, podle jejích slov, nevěřila, že se dožije 50. Je to dost individuální a nikdo z nás neví, jak dlouhý má knot. Ani ty nevíš, jestli třeba tu devadesátku neuděláš. V Japonsku je prý těch 80 docela běžný věk. Ovšem dožít se v našich poměrech 100 let a více je dost velká vzácnost, zejména u mužů.
Je zde ale jedno nebezpečí, aby se těch 150 let nechytili naši zákonodárci a neřekli, že první polovinu života budou lidi chodit do práce a tu druhou si budou užívat důchodu 🙂

Další odpovědi
Ametyst

Lidské tělo je dimenzováno na 120 let. Všichni zhruba víme, co je zdravé, a co škodí zdraví. Zhruba všichni na to ale dlabeme.:-))

Rokio

Moje ne. Budu rád, když se dožiji 70-ti let. Už teď neberu malé množství prášků.

agentpv

V pravěku byl muž po 40tce starý kmet. A to žil určitě zdravějším stylem než ten dnešní. I když stres z dennodenního boje o život, byl možná větší než stres z toho že přijde exekutor, z vyhozovu z bytu, nebo z fronty u lékaře…

paul1

Někde jsem četl, že v rozmezí 110 až 130 let, podle destinace, kde žije. Také jsem si myslel, že 80 nedožiju, ale už mám 82+. Po různých oslavách v mladí jsem si druhý den po probuzení myslel, že nepřežiju rok 2000 🙂

zjentek

Václave pro mě jsi umřel už tou změnou avatara. Kam se poděl starý dobrý Václav Clooney? Tohle už není co bejvalo, tenhle server jde totálně do kopru. Tos pos"l"al. Děkuju.

dubraro

Nevím, jestli bylo vytvořeno. Ale pokud se přidržíme názoru o vzniku lidí evolucí, pak je lidské tělo stavěné na víceméně bezporuchovou funkci po dobu 30 – 40 let.

postcd

Otázka je zamčena pro další odpovědi, ale neobsahuje odpověď z důležitého zdroje – Bible, která říká něco diametrálně odlišného než to, co tady odpovídáte. Lidé byli stvořeni aby mohli žít neomezeně. Na začátku dějin podle Bible lidé žili i více než 900 let (Matuzalém 969) a pokud mám správné informace, tak vědci potvrzují, že prakticky vše v těle se obnovuje, takže vlastně všechny části těla jsou dříve nebo později nové. Jen neví proč se tento proces obnovy zastavuje a umíráme. Bible na to odpovídá a také říká, co se stane v budoucnosti.

VaclavZeman

Paule, jsi fakt borec, že v tvém věku jsi, co se minimálně týká počítačů, na tom lépe než já. Ale tipnul bych si, že i fyzicky na tom budeš lépe. 😄

zjentek

…A vůbec, kdo jsou ti lidé na obrázku? To teď budeš věrný nějaké buchtě z obrázku, místo odpovědí? Nebo kdo je to?

VaclavZeman

Zjenteku, na staré fotce jsem to byl já, jen vyretušovaný a s filtry. Takové fotky používám na seznamkách. Kdyby někdo potřeboval, tak mu tu svou zašlu.

Ale na té nové jsem s ženou právě z té seznamky. Přiznávám se, i tato je trochu vyretušovaná. Děkuju.