Kepler

Bylo by to moc drsné vůči feministkám?

Situace: žena se plahočí s těžkým kufry a já se zeptám: jste pro rovnoprávnost mužů a žen, zvláště platů v zaměstnání? Samozřejmě odpoví ANO. A já na to: Tak prosím, jen makejte!

Nejlepší odpověď
briketka10

Černý humor mám ráda:-DD

Další odpovědi
marci1

Stejné platy je spíše spravedlnost, než rovnoprávnost. Ženy musí v ČR pracovat 14 měsíců, aby vydělaly tolik peněz, které muži vydělají za 12 měsíců. Mívají nižší mzdu za obdobnou práci jako muži, protože muž přece živí rodinu. 🙂 To ale neodráží realitu.
Nepožadujeme po mužích, aby rodili, kojili, pletli, vyšívali, nosili minisukně, jen jako ženský „druh“ člověka chceme spravedlnost ve vyplácení platů za stejnou práci. 🙂
A s tím kufrem? Stále doufáme, že gentlemani nevymřeli. Zdravím všechny ženy a muže. 🙂
P.S. Nejsem feministka, určité rozdíly zde jsou. 🙂

Kelt

Z pohledu okolí je situace humorná, z pohledu těch dvou je to osobní a to už tak příjemné není.

ivzez

V situaci, kdy se žena plahočí s těžkými kufry, by na otázku
(pokud by vůbec odpověděla) nejspíš reagovala jinak.
Přemýšlím, jestli by Vás vůbec nechala dokončit otázku.

(Také mám černý humor ráda.)

Kryšpín

Může také vypadat jako žena, ale má jiné pohlaví, neb má kondici z fitka

Kepler

Briketko, jsem rád, že jsi to správně pochopila 🙂 No ale přece jenom- proč jsou ženy diskriminované? Protože rodí děti a každou chvílí musí na mateřskou? To možná platilo za dob reálného socialismu, ale proč teď? Když ženy vlastně moc nerodí?