ZuLeona

Jaké bylinky nebo doplňky stravy doporučujete na bolesti hlavy?

Poradíte mi vhodnou alternativu ke klasickým tabletám na bolest?

Odpovědi
elkon

Zkuste tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wJGDQxNla­hE

quentos

„Klasické tablety na bolest“ nejsou řešení. Neřeší totiž příčinu, ale následek. Bolest je signál, že se něco děje, a tabletou akorát „vypnete kontrolku“.
Když mě bolí hlava, jdu si odpočinout – jde o signál, že je toho na člověka moc, trpí typicky přemírou stresu. Nejlepší odpočinek je aktivní – jít na vzduch, na procházku. Pomáhá rovněž jedno (!) pivo – chmel je přírodní analgetikum. A také káva – budete se divit, ale v těch slavných lécích na bolest je právě především kofein!
Příčina bolesti může být také čistě mechanická – nejčastěji zablokovaná páteř, v tom případě doporučuji navštívit dobrého chiropraktika.

da ny

Pokud je správný pitný režim, bez deficitu hořčíku (spolu s vápníkem, v optimálním poměru), pomáhá joga prstů.

Důležité je znát příčinu bolesti hlavy (nitrooční tlak, štítná žláza, nízký/vysoký krevní tlak, krční páteř /masáž/, atd. atp.).
Pak se můžete pídit, jak na bolest hlavy. S léčbou, medikací, některých příčin, může bolest hlavy zmizet. Někdy stačí, jen dodržovat pitný režim (1 – 1,5 l vody/tekutin denně, v horkých měsících, některých náročných provozech i více).

zjentek

Já si osvojil automasáž a docela žasnu jak zabírá. Jde o to prsty rukou si mnout oči a spánky (asi mi bude dělat problémy popsat jak) a na závěr si ukazovákem silně pomačkáš philtrum na dvou místech a to těsně nad zuby (tam ucítíš akuprasurní bod až v dásni) a pak ještě těsně pod nosní přepážkou – je tam taková „dolina“, no ucítíš dolík (a v něm ucítíš další aku. bod- když se dobře trefíš budeš chtít skousnout zuby) a pak zase různě masáž ksichtu, zejména ty spánky a oči tlačit (!) pod tlakem kolik až vydržíš no a tahle procedura zabere, snad, jde o to, o jakou bolest se u tebe jedná 🤷‍♂️, good luck.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Philtrum

Luiza

Já kupuju jen bylinné tobolky, které v sobě nemají chemii. Sedí mi skvěle a na bolest dobře zabírají.

Milunak

Zdravím, co je to prosím za tobolky a odkud je objednáváte? Poprosím o nějaké informace.

LenkaHaj

Taky tyto tobolky od topvet.cz užívám a za mě paráda. Už se nechci nikdy k chemickým tabletám vrátit, za mě je přírodní forma lepší.

Luiza

Jde o tyto bylinné tobolky www.topvet.cz/do­plnky-stravy/bylinne-extrakty-tobolky/60995-migreen Určitě je zkuste, budete spokojená jako já.

Alenacap45

ahoj tyhle mám taky :)) fungují skvěle i na kocovinu

EKSOT123

V lomu, při nepříjemném střetu hlavy s kamením, nám předák říkal: „Na hlavu se vys**. HLAVNÍ je ZDRAVÍ!!! Nějaká hlava ti může vylízat p****.“ (Omlouvám se za ten slovník, v Čechách je to s mluvou podstatně horší než na Moravě, zvlášť na některých pracovištích).