Avatar uživatele
GangstaHelper

Byli už jste darovat krev?

Byl někdo už někdo z Váš darovat krev? Jak dlouho odebírání trvá, co vše se musí předtím podstoupit? Cítíte to pak na sobě nějak?

Prý se za to dávají peníze, ale jen, pokud si o ně člověk řekne. Řekli (by) jste si? Kolik to koštuje?

Já bych si teda neřekl, ale kdyby se to dávalo automaticky, tak bych asi neodmítal. Přemýšlím, že půjdu darovat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5128 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím, ale myslím, že to koštuje právě a přesně nula korun. Je to dáno už názvem celé procedury a tou je darovat krev.
Na druhou stranu ano dostane se nějakej dárek ve formě občerstvení apod.
Taky je tu odpočet na dani.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Můj mužský daruje krev pravidelně.
Trvá to jak kdy, cca půl hoďky.
Vyplníš dotazníček a někde dostaneš třeba poukázku, jinde párek, čokoládu apod.
Můžeš být po odběru trochu unavený, ale jinak pohoda.
Já na krev nechodím, pohled na to mi nedělá vůůůůbec dobře. Mám toho dost, když mi dělají odběr na kontrolu a je to slabší jehlou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FOG

Rad bych daroval,ale kdyz vidim injekcni strikacku,tak si musim sednout,proste mi to nedela dobre a pritom ma sestra je primo zdravotni a moje maminka ,ktera ma vzacnou krev – „0“ a mnohokrat ji darovala.
Myslim,ze je to krasne,kdo to muze a pomaha to lidem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Nemohu darovat krev,jsem diabetik.Mimochodem chcete darovat krev,nebo ji prodat? Prodat krev,i to má svůj smysl.Rozmlácený člověk po těžké havarii se „neptá“ jak krev získali.
Prostě ji potřebuje!!!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nikdy jsem krev nedarovala, protože kolabuju po těch pár kapkách při běžném odběru. Naštěstí moje skupina není zrvna nejvzácnější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rohlik

Každé darování krve si můžeš dát do odpočtu z daní, tím získáš zhruba 600,– čistého k dobru.
Navíc pojištovny mají různé akce pro dárce krve. Třeba VZP ti dá za každý rok co jdeš darovat krev 1000,–.

před 2181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek