Psychotic

Byli rychlejší než jsem čekal a skočili do pole – Kde se píšou ČÁRKY?

Píše se v této větě čárka (nebo čárky)? Kde?
Doplňuji:
Tak v nejdůveřyhodněji vypadajícím výsledku z Googlu píšou čárku před ‚a‘ a před ‚než‘ ne. Tak to udělám, když mi to neprozradíte 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si, že máte dvě věty hlavní a mezi ně je vložená věta vedlejší.

Čárka před „než“ se nepíše, pokud neuvádí celou větu.
Je krásnější než dříve. Je krásnější, než jsem předpokládal.

Další odpovědi
quentos

Ano. Nejdřív si tipněte… když to napíšem rovnou, nenaučíte se to…
Doplňuji:
budou tam obě… První před „než“, druhá za „čekal“. „Než jsem čekal“ je vedlejší věta, tudíž oddělena čárkou.
Jsem přece neřek, že to neprozradím, jen jsem chtěl, abyste si tipnul, abyste si nejdřív aspoň trochu namáhal hlavu.

Pepa25

Google není pravopisná poradna na čárky v souvětí … Co takhle spočítat slovesa, rozdělit souvětí na věty …

quentos

upřesňuju: "…oddělena čárkou z obou stran

Psychotic

Tak v tom případě to má překladatel knihy Jacka McDevitta špatně a nějak to uniklo při korekci 🙂
http://books.go­ogle.cz/books?id=4By­auaxP53QC&pg=PA5­25&lpg=PA525&dq=%22rychl­eji,+ne%C5%BE­+%C4%8Dekal,+a%22&sou­rce=bl&ots=Y78_b3yx1a­&sig=iQ5wNgX7-re4YF4LLFzIos0j5AM&hl=c­s&sa=X&ei=MXwiV­LbnKsn8ygPCyo­DYBA&ved=0CCQQ­6AEwAA#v=onepa­ge&q=%22rychle­ji%2C%20ne%C5%BE%20%C4%8­Dekal%2C%20a%2­2&f=false

annas

Ano, v odkazu je chyba.

Patří „Pohyboval se rychleji, než čekal, a bál se…“
Stejný případ – 2 VH, mezi je vložená VV, takže musí být z obou stran oddělená čárka.

Dá se vynechat VV – Pohyboval se rychleji a bál se…

quentos

jj. Korektorům unikají i horší věci :{(> tuhle jsem třeba v knize potkal slovo „výst“

Psychotic

Věřím Vám víc než jemu. To bude těmi vousy.

quentos

pro případ, že by to byla ironie (jrestli není, tak dík), si počkejte na AnnuS – ta má slova jen potvrdí

Psychotic

Není to ironie. Já děkuji.