autacek

Byli Pražané v 70. letech opravdu tak naivní či hloupí, že si mysleli, že se v Kotvě bude prodávat západní zboží?

http://www.mi­lujuprahu.cz/2017/02/­skryto-ocim-podivejte-se-do-zakulisi-obchodniho-domu-kotva/

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nebyli. Tuto rádoby fámu si někdo vymyslel až o mnoho let později. Je to nesmysl. Bylo to tuším i v nějakém filmu.

Další odpovědi
dubraro

Ale ono se prodávalo. Ne výhradně, ale ve větší míře než v jiných obchodních domech.

Klaproth

V době stavby Kotvy jsem okolo chodívával, jenom by mě zajímalo, proč naprostá většina švédských stavebníků mluvila srbochorvatsky. Že by z důvodu utajení?

marci1

Kotvu nezvykle stavěla švédská firma. Prostě zapracovala lidová tvořivost – začalo se špitat, že Kotva bude Švédy nejen postavena, ale také provozována. Po jejím otevření tedy panovalo určité zklamání, že se v ní nachází československé, nikoli švédské zboží. 🙂
https://www.od-kotva.cz/cs/no­vinky/2015-02-kotva-stories-pribeh-premioveho-nakupovani-v-cr