Anikitos

Byli jste někdy zamilovaní do literární postavy?

Je taková láska vůbec skutečná?

Řekl bych, že takový platonický neopětovaný cit může pěkně nastvat.

Nejlepší odpověď
annas

Měla jsem ráda Janu Eyerovou, od další Brontëové hrdinku (Janu Eyrovou. – překlep ) Kateřinu z románu Na Větrné hůrce.

Ale byla to „láska“ pomíjivá, brzy se objevila další, když jsem přečetla jinou knihu, třeba Scarlett o'Hara a její slova -" Budu na to myslet až zítra." S tou se dají často zvládnout nepříjemné životní situace.

Ale nešlo o lásku, ale spíš o zamyšlení nad jejich jednnímí, chovánm atd., životními osudy, které jsem prožívala s nimi.

Další odpovědi
Kepler

Byly postavy, které jsem si oblíbil nebo obdivoval, ale zamilovat se do něčeho nehmotného, co nelze pohladit a políbit? To bych asi trpěl nějakou úchylkou, i když neškodnou. Láska je tělesnost a duchovno halb und halb.

zjentek

Nikoho takového neznám ;p

Kelt

Do Cosetty , hrdinky Hugova románu Bídníci. Možná do Anny Kareniny a Olgy z Eugena Oněgina. A pokud v nějakém románu od Karla Maye, nebo jiné kovbojce byla statečná dívka přiměřeného věku, tak jsem toužil i po takové.

ten který je

Ano.Ne.

Klaproth

Byl jsem zamilovaný do brouka Pytlíka. Láska to byla neskutečná.

CR chess2017

Ne moc nečtu takže…