bauerlukin

Byli jste s respirátorem a rukavicemi venku, kdo jste prodělali covid?

Dobrý den, ptám se těch co prodělali covid-19. V nějakém článku jsem četl, že když si vezmete rukavice a respirátor a nekašlete, tak můžete mezi lidi a nakoupit si základní potraviny. Využili jste toho? Díky předem všem za odpovědi

--

Byli jste, jako Covid+s respi­rátorem a rukavicemi venku? Díky předem za všechny odpovědi

Otázka je nepřesně formulovaná.

Odpovědi
Drap

To jsi četl kde? Je to pravda, takto si můžeš jít nakoupit, ale až potom, až jsi vyléčený a testy na covid máš negativní.

da ny

Takový člověk by neměl být bezohledný, měl by sedět/ležet doma!
S každou virovou nákazou. Zvláště „nelézt“ do obchodu, kde je vysoká
koncentrace lidí (též MHD).

led

Človek „Pozitívny na Covid19“ či už s podozrením, alebo skutočne nakazený, by nemal chodiť medzi ľudí, nanajvýš v potapačskom, alebo kozmickom skafandri.
Ak používate respirátor s jednostranným filtrovaním, t.j. dnu filtrovaný/von nefiltrovaný, ohrozujete ako infikovaný ľudí okolo vás. Tá karanténa v jeho prípade nie je vymyslená zo srandy.
Ak ste sám, v rámci hesla „Človek človeku človekom“ požiadajte susedov, priateľov, rodinu, dovozovú službu o donášku potravín ku dverám vášho bytu, domu a po jeho odchode do bezpečnej vzdialenosti si donášku zoberte. Najjednoduchšie je peniaze za nákup platiť cez internet z účtu na účet. Tým zabránite prípadnému prenosu nákazy.

dubraro

Slovu „prodělali“ rozumím tak, že dotyčný jedinec nemoc překonal a je již zdráv. Pak samozřejmě ano, do obchodu musím s respirátorem a rukavice při nákupu nebaleného zboží také musím používat, jako každý jiný.

Dochy

Bohužel otázce byl editací změněn význam. Původní dotaz je na Covid+ – tedy člověk aktuálně nakažený a potenciálně infekční, upravená otázka je na lidi co prodělali Covid – tedy již vyléčené. Proto to zmatení v odpovědích ☹

Osobně doufám, že nikdo Covid+ ven neleze a už vůbec ne do obchodů. Bohužel zcela izolovat nejdou, například pejskaři mohou ven vyvenčit psy (bohužel například naši sousedé) – ale tam moc jiných alternativ není.

Nákup si ale lze nechat dovézt a pokud není možnost normálního objednání a rozvozu z ochodu, tak základní potraviny a léky zajištuje zpravidla OÚ, či místní hasiči apod.

doktorwho

Přiznám se, že už ani nevím, co platí a co ne. Myslím, že potraviny se stále nakupovat dají (měly by být otevřené supermarkety). Za sebe říkám, že stačí, abyste věděl, že si máte nasadit roušku/respirátor, když jste mezi lidmi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.