Hasič Rick

Jak se mohu uplatnit ve zpěvu, když mám poměrně dost nízko posazený hlas?

Jak se mohu uplatnit ve zpěvu, když mám poměrně dost nízko posazený hlas?
Je to celkem problém, protože spousta písní je zpíváno lidmi s běžně vysokým hlasem a tím pádem je můj hlas celkem na prd a nehodící se.
Zpívám ceklem rád a v poslední době narážím na situace, kdy je zpěv potřeba (např. hody…) Je nějaký žánr, kde se dá využít hlubšího hlasu? Díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Žádný hlas není vyloučen ze svého uplatnění. Byly doby, kdy barytony byly v popu lidmi přímo vyžadovány. Doufám, že se to co nejdříve vrátí podle zákona cyklicky se opakujících zákonů módy. Ječících rockerů s hlasem kastrátů asi bude brzy dost. Využití? O žánr ani tak nejde. Může to být vícehlasý sbor i v popu. Zvučný bas se bez něj neobejde. Nakonec i rock je zajímavá příležitost, nebudeš tucet do dvanácti.

Další odpovědi
ivzez

To není otázka hlasu, ale repertoáru.
Pro hlubší hlas musíte hledat jinde.

Další možnost je transpozice → převedení
písní do odpovídající stupnice.

marci1

I s barytonovým hlasem se dá krásně zpívat: 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rSXMsAOUf­hc

led

Tenor – vysoký muský hlas
Baryton – stredný mužský hlas
Bas – hlboky mužský hlas
Názvosloviem uvádzam preto, aby záujemci o váš hlas vedeli v akej tonine by mali hľadať námety pre váš hlas.
Je množstvo piesní napísaných práve pre bas a ako v hudbe, kde basa má svoje miesto v rozložení nástrojov, tak aj bas krásne sfarbuje kolorit piesne. Bas zdôrazňuje hlbku myšlienky, šírku deja, rytmus príbehu a rovnako ako čierna a biela v stupnici svetiel má svoje miesto.
Ako ukážku transformácie spevu do rôznych hlasov si pozrite a hlavne vypočujte Zbor židov od Giuseppe Verdi Nabucco
v podaní ženského zboru https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0uW4qkOJ5d0
a v koncertnom podaní (tu si všimnite dôležitosť a vplyv basu a basy) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aexYVT2kZnk

RyuzakiKate

Hluboký mužský hlas ženám imponuje ;)
Prosímtě, nemyslíš, že maj lidi spíš dost uječenejch ženskejch typu Whitney Houston, Céline Dion a podobně? Dyť to už není nic výjimečnýho… Zmiňoval jsi tu depešáky, tak Dave má přece taky hlubokej hlas. Nebo romantičtí metaloví HIM, to je teprv otevírač panenskejch blan :D
Tu máš pro inspiraci taky pěknej duet hlubších hlasů: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mw3fTBd0R0g