bolak

Byli byste pro to, aby když někdo ukradne hodně peněz, chytnou ho, ale peníze nenajdou, dostal trest s podmínkou?

Za prvé že by dostal trest podle sazby jakou dovoluje zákon, třeba 10 let, a pak by mohl být propuštěn, ale jen ZA PODMÍNKY, že by peníze vrátil… Prostě po odsedění trestu by zůstal ve vězení tak dlouho, dokud by peníze nevrátil, protože pokud v současnosti někdo ukradne třeba 10 milonů, ty peníze si někam ulije, tak i kdyby po propuštění začal někde makat (což je nepravděpodobné) a i kdyby mu stát peníze ztrhával z platu/konta a každý měsíc třeba 10.000, tak by tyto peníze strhával dalších 83 let, aby dostal zpátky to, co bylo ukradeno, a to nepočítám úroky, které by z té ukradené částky byly, a pokud by spáchal čin ve 20 letech a dostal se ven ve 30 a hned by si našel práci, tak 113 let se dožije málokdo..

Takže za současných podmínek se prostě krást velké částky vyplatí, protože za 1. ho vůbec nemusejí chytit, a za 2. i když ho chytí, tak to může brát jako džob, protože 10 milionů za 10 let, to je 1 milion za rok, a to je vlastně 83 tisíc měsíčně, dámy a pánové, kdo z vás to (v práci) má?!!!

Odpovědi
Kepler

Tak to by musela být hodně vysoká částka a ne nějakých mizerných 10 mega, abych za to obětoval část života v lochu. Nehledě na to, že po propuštění bych byl v ostrém dohledu a o ty prachy bych stejně přišel.

hapiky

Patřičný trest a po vykonání na čelo velké Z aby každý věděl s kým má tu čest.

zjentek

A není lepší se na dotyčnýho třeba vysrat? Projevil určitou odvahu, i když to nebyl třeba Jánošík a hleděl zprvu jen na sebe. Ale nakonec s těma prachama stejně něco udělá a pokud se mu to bude množit, sem si téměř jistej, že to pomůže mnoha dalším lidem. Když se na to podíváme z ptačí perspektivy, tak ono je už vlastně fuk, kdo ty peníze vlastní. Počkej, možná mi něco uteklo- ony peníze dneska vlastněj poctiví lidé? Nóóó vidiš ;) …a to nemluvím o alternativě, že ten zloděj to moh myslet fakt dobře a než mě pokrytci ukamenují- zloděj je špatnej pouze v tom, že je zloděj, dále je tam hodně neznámých..