Avatar uživatele
Butters_xD

Byli byste pro zavedení prohibice ?

Zajímavá 0 před 1379 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nevadilo by mě to, ale prohibice neni k ničemu. To už víme z dřívějších zkušeností. Nic se tím nevyřeší, jen narůstají problémy s tím spojené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Asi spíše ne. Pokud k tomu není podstatný důvod, nevstupoval bych jako stát do regulace trhu. Maximálně v podobě osvěty a informovanosti. Záleží, co tě k tomu vede.

Nebo snad je pro to důvod?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vojta24

A čím by pak podle tebe lidi tlumili vztek nad zpackaným životem ? Všichni by žrali antidepresiva ?

No ne, samozřejmě že by chlastali dál a protože by nadále existovala poptávka robujel by se černý trh. Že by z něj stát nic neměl na daních, by mi až tolik nevadilo, jako spíš to, že by nemohla probíhat žádná kontrola kvality a zdravotní „nezávadnosti“. Kauza Methanol by pak byla jen slabý čajíček proti tomu, co by přišlo.

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Proč?
Aby se alkohol pašoval, jezdilo se utrácet jinam.
Pálilo se na černo…
Kdo chce „chlastat“5, 8 – 10 piv, páchnout a ničit si zdraví ať si poslouží
Pro ostatní alkohol platí totéž.
Pravděpodobně od něj uteče partnerka. Líto by nám mohlo být dětí, vyrůstajících v rodinách alkoholiků. I na to máme „páky“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zavedenie prohibície zvyšuje príjmy všetkým predajcom a dodavateľom alkoholu, pohrebným službám a nemocniciam. Zvyšuje aj zamestnanosť v polícii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Já bych místo alkoholu zakázal spíše cigarety.

Dnes jsem zase viděl jednoho neotesance kouřit na autobusové zastávce. V podstatě ničil zdraví svému okolí pasivním kouřením a k tomu páchal přestupek.

Pasivní kouření za rok zabije 600.000 lidí. Po zaokrouhlení podle zaokrouhlovacích pravidel je to jeden milión lidí.

Naproti tomu obyčejné obtěžování nikdy nikoho nezabilo. Pouze oběť stalkingu si sama vzala život, a to je pouze její problém. Vrah je ten, kdo vraždí vlastní rukou.

Z asi z pouze 3 % stalkerů se stanou vrazi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Rokio: Co to je za blábol ta druhá část? Takže když se jedná o jeden život, jsi s tím v pohodě? Nesmysl. Každý život má svou cenu a každý má právo na svobodu a soukromí. Ta první část ohledně cigaret je k zamyšlení.

před 1379 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Takže ohrazuji se tvému postoji ke stalkingu. Není to problém té oběti, ale společnosti, že se to neřeší tak, jak by mělo.

před 1379 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek