zjentek

Byli byste ochotni vypsat několik rozdílů mezi mrtvým a neživým?

Zajímalo by mě to. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Rokio

Když zemřeš, jsi mrtvý. Kámen je neživý a není mrtvý.

Další odpovědi
iceT

Mrtvé je to, co umře a dále nevykazuje životní funkce – dech, puls…
Neživé je to, co umře, ale nějakým záhadným způsobem ožije, mluví, myslí, chodí, ale nedýchá ani nemá puls, v případě zombie teda nemyslí, nemluví, ale oboje nepotřebuje běžnou stravu.
Upírům stačí krev, lidská nebo zvířecí.
Zombie žerou lidské maso nebo mozek.

Roman71

To co je mrtvé, bylo živé. To co je neživé, není schopno žít, ani živé nebylo.

zjentek

Rokio tak zrovna tenhle rozdíl znám. Znáš ještě nějaké jiné? (;

Mazec

Osobně když se sejdeme stará parta dnes hodně výjimečně někdy o víkendu a přeženem to, se potácím někde ještě mezi, ale stavy by odpovídaly , po probuzení jsem mrtví a celí den jsem neživí ;)))