Bortolo

Byli byste ochotni pracovat pouze za stravu a benefity, pokud by vás práce jako taková v životě naplňovala?

Teď neřešme legislativní překážky. V praxi by to fungovalo tak, že zaměstnavatel, případně podnikání mecenáš, by vám za vaši práci poskytoval jídlo, přístřeší a v případě zájmu objednával dovolené, které by byly zcela proplacené. Peníze, respektive mzdu byste ovšem nikdy neviděli, přesto byste si užívali tak, jako by ta mzda byla normálně vyplácena.

Nejlepší odpověď
Pepa25

ano

A víte, že ano? Asi jde na mě krize středního věku či co, ale občas mám chuť odjet někam daleko do misijní nemocnice, jako dobrovolník tam pomáhat a vyčistit si hlavu od toho všeho kolem. Takže když se tu třeba na půl roku odmlčím, tak víte, kde mě (ne)hledat …

Další odpovědi
Rokio

spíše ne

Peníze z práce používám na určité konkrétní účely. Navíc bydlení mám a jsem s ním spokojen.

da ny

nevím, záleží na okolnostech

FUNGOVALO TO STOVKY LET a tisíce et.
Máte na mysli, jako v minulosti, většina a velká část (ještě za První republiky)?
To záleží na tom, zda bych si vůbec mohla vybrat…. (!)
Za stravu a benefity ne.
Za „BYT“ (střechu nad hlavou), stravu a benefity, současném věku a době, ANO.
Za předpokladu, že budu moci pracovat a „vysloužit si to“, do posledního dechu 😉
Důchod bych neměla žádný (ani mizerý). 😉.
Dětem bych viset na ktku nechtěla
A nevím, nevím, jak by se o mně „zaměstnavatel“, na stará kolena postaral.
To by musely bý zavedeny obecní chudobice. U velkopodnikatelů by se vyplatily
jejich vlastní chudobince. Nebo by se musely ti menší dát do spolku. Daněmi po celo dobu podnikání přispívat/finan­covaz 😉
V MLADŠÍM VĚKU, po dobu několika let, bez ambice zakládat rodinu a pořizovat děti,
ANO.
Pokud by to mělo být téměř po celý život, tak také se zaopatřením
v době nemoci a stáří, k dožití. Proč ne.

cappuccino

ne

Tahle myslenka je utopie! Nemuze fungovat! Clovek je tvor hamizny a sobecky, staci se rozhlednout se kolem sebe! Ale hlavne je clovek tvor nepoucitelny!!
Mozna v nejakem klastere nebo v asijskych zemich, kde jsou lide od mala vychovavani ke stridmosti a skromnosti (viz lide zijici nekde vysoko v horach nebo ve skalach, odkazani jeden na druheho).
V normalni spolecnosti NE!!

Ametyst

ne

Nerada jsem takto závislá, a nikdy jsem nebyla.

zjentek

ano

Co je tohle za otázku? Ano. ANO! Copak snad by vůbec mohl existovat někdo s takovým vlastním vnitřním nastavením, aby DO PRÁCE CHODIL PRO PENÍZE??? JAKO, že PRÁVĚ TOHLE by bylo jeho důvodem tam vůbec chodit? JEHO MOTIVACÍ??? 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Jako… 🤦‍♂️budu tolerovat. že tací mezi námi opravdu jsou- výjimka potvrzuje pravidlo. Ovšem zpravidla půjde o duševní mrzáci, nemocné občany, jimž se z rozličných důvodů nedostává odborné lékařské pomoci (důvodem mě zde napadá například jejich sebedůvěra a vlastní přesvědčení, společenské postavení).

Ona by se problematika dala docela rozumně rozvést, pěkně dopodrobna a docela snadno by se podobným rozborem také dalo dojít k závěrům, proč vlastně je společnost nemocná způsobem, jakým je nemocná, celé to „soukolí“ má precizně poskládaná kolečka a všechny zapadají tak evidentně, tak zřetelně, že rozbor a následnou kompletaci i s případným vysvětlením by zvládl i hodně veliký vymaštěnec, někde, prostě, zašitý v ústranní starajíc se jen „o to své“, ovšem já to z docela pragmatických důvodů jednoduše nerozvedu a zkrátím. Hele, takhle přesně, jak máš položenou tu otázku, tak takový jsem byl vždy a NIKDY by mě ani nenapadlo uvažovat, že bych PRÁCI pojímal jinak a hlavně, NIKDY BYCH SI NEDOVEDL ANI PŘEDSTAVIT, že druzí okolo snad ano, že snad chodí do PRÁCE pro peníze. No to by mě fakt nenapadlo, ani takto smýšlet, bože, už teď se mně svírá u srdce, v hrdle, je mi těžko, jen při pouhé takové představě. To jako fakt, by bylo případně možné, aby taková otázka byla míněna vážně? Vážně si představím blba, jak říkám- vymaštěnce, který poleze kamkoli s JEDINÝM cílem- vydělat tam na tom… Ovšem takového „pacienta“ si představím skutečně JAKO VÝJIMKU! Pokud by takto smýšlelo více lidí okolo, na př. výrazně více, než je mrzká menšina- nějaká úzká skupina takových… no… ani nemám slovo, prostě pacientů, snad, možná nějak něčím postižených psychopatů, nebo, já prostě nevím, nevím no… tak při takové pouhé představě mě jímá hrůza. Že by tací lidé, skutečně, byli okolo mě a volně se takto okolo procházeli, jednali a žili. Svobodně 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ nestraš, tvl. Jako, ruku na srdce, ty bys snad někdy v životě dokázal smýšlet ve smyslu- tak, ok, dneska si půjdu někam do háku pro prachy, protože je prostě chci a jiný důvod tam chodit nemám. Eeee? Zamysleme se… No tady by šlo asi o začátek konce tvého duševního ZDRAVÍ (zdraví ve své definici), nebo ne??? 😕

Naštěstí nic takového se v REÁLNÉM světě neděje, uf. 😉

Dochy

nevím, záleží na okolnostech

Něco takového asi jen dočasně. Přeci jen člověk potřebuje nějak zajistit sebe i rodinu a tohle ty požadavky nesplňuje.

da ny

cappiccino
Jaká/která společnost je NORMÁLNÍ?
Pro Vás, pro lidi, pro celý svět a napříč různými náboženstvími?
Kdo určuje co je normální/správné? Jenom lidé a každý má jinou představu.
😉
V dnešní době, člověk se zodpovědností, pracovitý (přepracovaný), pracovně neustále v kontaktu s lidmi. S odpovědností ta sebe, druhé, podřízené, neustále/celo­životně nucený se vzdělávat, školit,
BY ČASTO rád utekl jinam (do lesa, do džungle, do hor), odcházejí i k „dělnické profesi“, z pudu sebezáchovy. Takový by s chutí, byť na čas, shodil své břímě. Dělal něco, co ho těší
iza byt, stravu a benefity.

Filip84

cappuccino: Mýlíš se, hamižnost a sobeckost nejsou ethologické vlastnosti zvířete homo sapiens sapiens. Stačí se podívat na Křováky, nebo, vlastně, na jakýkoli kmen, co nezměnil způsob žití od doby kamenné. 😃

Tedy, v tomto a ryze akademicky, bych se ho dovolil zastat: nikdo racionální, snad, nezpochybňuje, že otázka je ryze akademická, a v té akademické rovině to není větší problém, než ta legislativa: musíš nahlédnout na to, že by to bylo, pro obě strany, dobrovolné.

A, ano, znám lidi, co by jim to více než vyhovovalo! A skrze ty dovolené a jiné benefity by ho – doslova – sedřeli z kůže! A vůbec by jim nevadilo, že ví, že maj nový tangáče, nebo jakého macka kolík do prdele si právě „vyžádali“! 😅😂