xiperio

Byli byste pro, aby se vzájemné role muže a ženy jeden den v roce otočily?

Např. ženy by balily muže, dávaly by jim přednost ve dveřích. Prostě by si vyměnili všechny společenské vzájemné chování vůči sobě. Ale jen na jeden den. Aby si obě pohlaví vyzkoušela, jaké to je být v opačné roli. Dle mého názoru by si možná pak někteří uvědomili (obě pohlaví), že se nechovají ke svým protějškům zrovna tak, jak by bylo „zdrávo“.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne! Co by to přineslo? K čemu by to bylo dobré, nehledě na to, že některé věci otočit nejdou. A k tomu již uvedenému. Ženy většinou balí muže, jen muži si to neuvědomují a díky savé ješitnosti ani nepřiznávají.

Další odpovědi
orwell

Ne. Ono nejde jen o přednost ve dveřích a pod. Ono by mohlo taky dojít na vaření, praní, uklízení… Pak by se to mohlo postupně zahušťovat v čase a nakonec bychom skončili třeba s poměrem 1:1. Já bych to tedy neriskoval.

Ametyst

Ani ne. Pokud by to nezahrnovalo i pracovní sféru života. Ukázalo by se totiž, že ženy neuzvednou stejný těžký balík jako muži, přes všechny proklamace o rovnosti pohlaví. 🙂

elkon

Je to hloupost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Nemyslím tím, aby dělaly těžkou práci. Jen vzájemné chování vůči sobě.

xiperio

Vidím, že se tady silnější pohlaví obává, že by se to ženským mohlo začít líbit. A mají obavu, že to nebudou chtít vrátit zpátky.

orwell

Jo, tak nějak 🙂