Gestas

Byla by Džugašviliho socha na Letné odstřelena, i kdyby se dožila nástupu Brežněva?

Nebo by po nástupu Brežněva už tolik nevadila a mohla by se nechat?

Odpovědi
Kepler

Stalinovo sousoší, lidově zvané „fronta na maso“ bylo odstřeleno poté, co převzal moc Chruščov a kritizoval Stalinův kult osobnosti. Pak vnitrostranickým pučem převzal moc Brežněv a začalo se mluvit o neostalinismu. Takže je možné, že by to sousoší přežilo. Na druhé straně si Brežněv vytvořil svůj vlastní kult osobnosti, takže kdo ví…