Kelt

Byl někdo v zemi, kde se nepoužívá běžně latinka?

Latinkou se píše v Evropě skoro všude, kromě Řecka, Ruska a kromě toho jsou i jiná písma. Byl někdo někdy v takové zemi? A kde? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Byl jsem v Řecku. Latinka je prý „odvozenina“ z řecké abecedy.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Latinka

Další odpovědi
dudu

Navštívil jsem Bulharsko. Řecko, Tunisko a Egypt.

Ametyst

Na Krétě, v Maroku a Alžírsku, a v Rusku.

Kepler

Jenom v Bulharsku.

Arne1

Samozřejmě. V posledních letech:
Rusko / Bělorusko / Ukrajina,
Bulharsko / Srbsko / Makedonie
Řecko
Egypt, Tunisko, Maroko

marci1

Třeba v Maďarsku. Je tohle ještě latinka?: 🙂
Érdekes beszéd Magyarországon, ahol voltam.
Maďarština je obdivuhodná řeč.

led

Ano, pri svojich cestách svetom. Okrem vami menovaných, napríklad v Srbsku sa používa cyrilika, v Bulharsku mix cyriliky s azbukou

Poznámka pre neznalých písma:
latinka je názov písma, nie jazyka.
Takže aj v Maďarsku sa používa latinka. Ale napríklad arabština, čínština, japončina, rôzne ázijské a africké jazyky používajú vlastné písmo. Číslice používané v súčasnosti aj v Európe, sú zase prevzaté z arabského písma. Číslice v latinskom písme sa používajú aj dnes napríklad pri písaní rokov. dnes je rok: MMXXI

JežíšKristus

Nebyl nikdo nikdy.

Emefej

Ano, byl jsem v několika takových zemích.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.