dudu

Byl náš třídní učitel už v šedesátých létech nadčasový?

Třídní vždy, pokud jsme provedli nějakou klukovinu, nám více méně v legraci říkával: „Chlapci, vás patří řezat ráno, v poledne, večer i na potkání.“ Co si počít v tomto případě:

  • šílený zážitek mají cyklisté a chodci na Opavsku s mladými výrostky (18 a 24). Ti se při jízdě ve volkswagenu bavili netradičním způsobem. Házeli po nich kameny, vajíčka i kelímky s hořčicí. Jednoho cyklistu dokonce polili octem!

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-ostrava/546589/si­lena-zabava-mladiku-z-opavska-po-lidech-hazeli-kameny-vejce-i-horcici-a-polevali-je-octem.html

Nejlepší odpověď
Emefej

Váš učitel byl nadčasový a současně i měkký. Náš učitel s. Opava o řezání planě nemluvil, on konal. Nikdo neprotestoval. Kdybych si doma stěžoval, tak by mi táta ještě přidal. Dovedeš si představit, co by se dělo dnes, kdyby učitel drzýho a hloupýho fracka proplesknul?

Další odpovědi
Kepler

Fčil máme svázané ruce platnými zákony. Být po mém, nechal bych ty týpky potrestat stejnou mincí: svázat, polít octem, nakydat kbelík hořčice, pár zkažených vajec do toho a nakonec kamenovat. Jenže kdybych to udělal, tak by mně zabásli za násilí proti skupině obyvatel.

ivzez

Nebyl nadčasový, jeho názor odpovídal tehdejší době.

Nevím, co si počít v uvedeném případě, ale tuším, že se někde
najde jejich zastánce, který tento počin omluví posttraumatickou
poruchou kvůli tomu, že jeden z aktérů kdysi dostal výprask…

orwell

Výrostci ve věku 18 až 24 let? No budiž. U mě to jsou plnoletí mladí muži, plně zodpovědní za své činy. Dnes jasně vidím, jak mladým chybí vojna. Pokud při uvedené zábavě nezpůsobili nikomu újmu na zdraví, viděl bych to kromě finančního postihu, náhrady způsobené škody, odebrání ŘP řidiči vozidla alespoň na rok, také na minimálně 100 hodin veřejně prospěšných prací pro každého z nich. Ale v tom nejnepříjemnějším prostředí – preferoval bych práci s fekáliemi atp., nikoliv zametání chodníků. A důsledně kontrolovat jejich činnost! V případě zjištění šizení pracovního výkonu NÁŠUP!

dudu

ad Kepler: bohužel asi máš ve své vizi pravdu. Notně tím však naplňuješ rčení mého kolegy, který za éry komunistů často volal: „soudruzi, nenechme si srát na hlavu a otevřeme konečně ústa“!!

dudu

Děkuji za vaše vyjádření, ale stále se vracíte do historie a působíte poněkud bezradně. Na dotaz co „fčíl“ prosím radu nemáte?

ivzez

Co fčil, nevím (píšu to i v odpovědi).

Věděla bych, co by na ně mohlo zabrat,
ale nucené práce jsou zakázány…