Gestas

Byl/je mezi vašimi příbuznými někdo, kdo byl za 2. světové války kolaborant?

Nejlepší odpověď
dudu

Moje babička. Těsně před koncem války vyhověla prchajícím německým manželům s kojencem a prodala jim pro dítě cca litr mléka. Němce ve vedlejší vesnici zastřelili partyzáni a babča posléze dostala důtku od občanského výboru.

Další odpovědi
EKSOT123

Nein!

Kepler

Nevím, jestli se to dá považovat za kolaboraci, ale můj dědeček ze Slezska byl během války odveden na práci do Německa. Přišel tam jako zámečník o dva prsty, které daroval Němcům.

autacek

Vážně myslíš, že by se tím někoho předek chlubil a nebo že by se tu tím někdo chlubil dnes zrovna tady? Možna by stálo taky za to, upřesnit si, jaké jednání si představuješ pojmem kolaborace.

Rob15

Mí předci byli kolaboranti. Během třicetileté války to byli katolíci. Ale u 2. světové války si nejsem jist.

Gestas

Kepler: Kdyby jim je nedaroval, tak válka skončila už v roce 1943, možná i dřív. :)

Kepler

No, možná mu to nedocvaklo, možná byl opravdu kolaborant od přirození. Své tajemství si vzal do hrobu 🙂