Rokio

Byl by v tomto případě za pokus o vraždu menší trest než za dokonalou vraždu?

Pachatel v afektu chce zabít spolubydlícího. Začne ho honit po domě a oběť je nucena zavřít se ve sklepě. Pachatel poté vychladne a jde pryč.

Je pravděpodobné, že zde bude trest pro pachatele nižší než za dokonalou vraždu. Vždyť pachatel se sám dobrovolně rozhodl, že vraždu nedokonćí. Mohl si počkat, až oběť vyleze a pak ji zabít, nebo například vyrazit dveře a poté čin dokonat. On ale odešel a oběť nechal být.

poznámka: Situace je smyšlená. Zajímá mě pouze váš názor na tento hypotetický příklad.

Nejlepší odpověď
Edison

1. Pokus je vždy hodnocen méně, než dokonaný čin. 2. Při pouhém honění někoho neprokážeš ani pokus.

Další odpovědi
Kelt

Vyšší trest je za provedený zločin nebo trestný skutek. Mohl tam být úmysl, ale to nemůže nikdo dokázat. Kdybychom hodnotili každý případ, že žena utíká před mužem jako pokus o znásilnění, nebo o vraždu, ale nedokonalou, tak by i tak soudy nevěděli, co dělat.

Mc Merkurion

… víš jak by byly plný věznice, kdyby kdokoli kdo někoho honí a chce v afektu zabít byl zavřenej ??? …