Rokio

Byl Adolf Hitler normální člověk?

Na tohle téma jsem se bavil se svým psychiatrem. Doktor tvrdí, že Hitler nebyl blázen. Trpěl pouze poruchou osobnosti. Porucha osobnosti (dříve též psychopatie) není porucha v psychiatrickém slova smyslu. Je to pouze výrazný rys osobnosti.

Píše se to i v knize „Kdo je to vlastně blázen?“, jejímž autorem je celkem proslulý psychiatr a spisovatel, Manfred Lütz.

Kdyby byl tento bývalý nacistický vojevůdce a kancléř šílenec, nebyl by za své zločiny trestně odpovědný a pokud by byl dopaden živý, nebyl by souzen, nýbrž by skončil v psychiatrické nemocnici. Hitler si ale moc dobře uvědomoval, co dělá a věděl, že není dobrým člověkem, a proto takový člověk patří před válečný soud.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

ano

Odpovědí neschvaluji nacismus a fašismus.
Proč by neměl být normální? Podle mě normální byl, chtěl vyhrát válku a musel to nějak plánovat. Že měl kolem sebe lidi, kteří to pojali po svém, za to až tak moc nemohl, (nebo mohl?).
Že mu někdo vadil a chtěl ho zničit, co dělají dnes?
Ano před válečný soud, s tím souhlasím.

Další odpovědi
Kelt

jiná odpověď

V některých věcech byl vyjímečný, dokázal svým projevem vzbuzovat emoce. Po zdravotní stránce měl prý jen jedno varle. Měl nohy, ruce a tělo, takže chodil a dýchal a jedl jako každý jiný normální člověk. To, že se dostal k moci a jak ji využil resp. zneužil na těchto stránkách probírat nebudu.

Kepler

ne

Byl to psychopat a ten podle mého mínění mezi normální lidi nepatří. Navíc to byl velmi NEBEZPEČNÝ psychopat. Ve druhé polovině války už byl natolik pod vlivem drog (zejména pervitinu), že nemohl rozhodovat rozumně.

df

jiná odpověď

Nevím, jaký byl. Já jsem v Německu chvíli žil a pracoval a vím z vlastní zkušenosti, že je současným německým národem považován a uctíván jako největší hrdina v jejich historii, na kterého jsou stejně pyšní,jako Francouzi na Napoleona Bonaparte. Obrázky a obrazy s podobiznou Hitlera běžné visí na stěnách německých domácností. V Německu existuje kult Adolfa Hitlera. A nic na tom nezmění, že si před světem budou na oko sypat popel na hlavu.

hapiky

jiná odpověď

Každý člověk je normální, jen někteří se chovají nenormálně.

karikaki

ano

Dochy

ne

Ne, normální nebyl. Jako normální člověk by se nestal Vůdcem, ale pokračoval někde v kariéře malíře pokojů.

Jestli byl psychicky nemocný to nevím, nejsem odborník. Určitě byl „jiný“ 😉 Ale to ještě neznamená že trpěl nějakým onemocněním či něčím ze v současnosti klasifikovaných odchylek.

Kryšpín

ano

Byl to patriot, vynikající vůdce stratég riskér a většinou mu to vycházelo měl také štěstí že jej v první válce anglán, který jej měl na mušce neodprásl, ovšem pokud by se nenadchla většina německého národa, tak by byl brzy svržen. Z několika milionů vojáků Wehrmachtu bylo odsouzeno asi 1500.

Manfred05

ano

paul1

ano

A tuším, že bral i drogy, co jeho šílenství ještě umocňovalo

dudu

ne

zjentek

jiná odpověď