Kryšpín

Byl A. Hitler milionář ze zisku knihy Mein Kampf?

Uvedená nacistická bible se prodávala za 12 marek, vysloužila si velkou pozornost bylo prodáno přes 12 mil. výtisků a byla skoro v každé německé rodině na př. novomanželské páry ji dostávaly jako svatební dar od státu. T.G. Masaryk knihu komentoval, Slované jsou méněcenárasa, a proto je východ územím pro výboje a práci Němců.
Zdroj Kurier AT.

Nejlepší odpověď
led

Milionár bol, a zisk z predaja bol nemalý. Kúpiť túto knihu bolo „vlasteneckým príkazom doby“ pre každého dospelého Nemca. Ak ste ju nemali v knižnici, nebol ste spoľahlivý.

Dodatok:
Zaujímavé sú Masarykové poznámky – kritická analýza – recenzia knihe Mein Kampf dňa 30. apríla 1933 http://www.moderni-dejiny.cz/cla­nek/neznama-masarykova-recenze-hitlerovy-knihy-mein-kampf/

Další odpovědi
Pepa25

Ano. Podle anglické Wikipedie byly zdrojem jeho bohatství prodeje knihy, využívání stranických fondů pro osobní potřeby, platy kancléře a prezidenta a neplacení daní (z titulu kancléře si zařídil, aby mu zrušili všechny daňové výměry).

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Adolf_Hitler%27s_we­alth_and_inco­me