balu71

Potřebuju přehlásit trvalý pobyt z úřadu v Liberci na úřad v Novém Boru. Jde to?

Původní otázka

Bydlím zatím na černo,nemůžu mít nájemní smlouvu,tak potřebuju tr.pobyt z úřadu v LB,prehlasit na úřad N.Bor,jde to?

Hlavně pro registraci na úřad práce,abych nemusel jezdit do LB. A mohl být tady v Boru.

Odpovědi
marci1

K přihlášení potřebuješ:
„doložit doklad opravňující užívání bytu nebo domu (např. výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouvu), anebo pokud doklad nevlastní, úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny.“
http://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

ivzez

Nejde to.

Nikdo se nemůže přihlásit k trvalému pobytu na úřad,
ani se přehlásit z jednoho úřadu na jiný.

Trvalý pobyt s adresou ohlašovny úřadu zřídí úřad osobě,
které byl předchozí trvalý pobyt ukončen, a to v místě, kde
naposledy měla hlášen trvalý pobyt.

Trvalý pobyt můžete sama změnit jenom tak, že se přihlásíte
k trvalému pobytu v bytě, kde skutečně bydlíte.

Doložíte-li ÚP v Liberci, že z vážného důvodu pobýváte a práci
hledáte v jiném místě, můžete požádat o zprostředkování zaměstnání
pobočkou v Novém Boru (do Liberce byste musela jen jednou).