Beno

Budou se ještě sázet smrky, aby bylo dostatek smrkového dřeva pro stavební účely?

Odpovědi
Čecho_slovák

Budou, ale v omezené míře. Spíše se vysazují listnáče.

elkon

Sází se vše, podle dané lokality a potřeby.

paul1

Jsou na to předpisy, tady je část:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Meliora%C4%8Dn%C3­%AD_a_zpev%C5%88uj%C3%AD­c%C3%AD_d%C5%99e­viny

Drap

Amo, stále se sází.

Pepa25

Smrky se sází čím dál méně z důvodu omezování monokultur a boje s klimatickou změnou.
Pro stavební účely je ale dřeva v ČR dlouhobobě nadbytek, exportuje se velké množství nezpracované kulatiny. Tento stav trvá i přes kůrovcovou kalamitu.