Kepler

Budou příští prezidentské volby znamenat konec zemandrtálců v Čechách?

Já doufám, že ano. A Češi prý taky mají jasno, chtějí Marka Ebena na Hrad. Jak by se vám líbil takový prezident?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mne hlavně zajímá, aby nebyla zrušena přímá volba. Politici nejsou lepší nebo chytřejší než vy! Tak se nebojte volit.

Další odpovědi
Nassin

Jo Eben, noblesní pán, ale ten se zajímá o jiné věci, než o to aby kandidoval na presidenta. Ale jsem zvědavý, kdo se bude ucházet o tento post! A doufám, že bude president volen lidem.

Jak někomu může ležet v Zeman v žaludku? Raději Zeman, než ti dva předním.

Pepa25

Že už dál nemůže Zeman pokračovat je jedna z mála pozitiv. Nedivím se, že po současném extrámu vulgarity je tak časté volání po někom slušném, ale prezident je politická funkce a chtělo by to někoho se zkušensotmi s jednání s politiky nebo aspoň z veřejné funkce. Třeba jako D. Drábovou.

Speed77

Tohle nikdy nekončí. O tom je republika.

Alesh

To je otázka, jak to bude. Momentálně nevidím kandidáta, který by se tak nějak podobal Zemanovi. Z tohoto titulu předpokládám, že podobná hrůza nás už nečeká. Ale samozřejmě populisti a lidovky táhnou, čili pokud se někdo takový vynoří, pak bude složité pro toho protikandidáta ho porazit. Jedna věc je téměř jistá, takové dno a úpadek prezidentské instituce se snad nedá překonat. Možná Okamura by to dokázal nebo někdo takový. Bobošíková by to taky pěkně zařízla. Ale tito dva jsou snad bez šance. 🙂

paul1

Marek Eben – dobrý. Ale líbila by se mi tam víc rektorka paní Danuše Nerudová.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/rek­torka-mendelovy-univerzity-nerudova-zvazuje-kandidaturu-na-hrad-stve-ji-pristup-politickych-elit.A210413_094­454_ln_domov_li­dr

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

MichaelOffic

Ne. Dokud tam budou ti sami lidé a budou dostávat vysoké platy tak se nic nezmění… Až budou mít plat jako průměrná mzda, lidé budou moct vymyslet zákony, zruší se hlouposti, zpřísní zákony za krádeže, bude povinná práce a případně prezident více pravomoci aby stopnul nezodpovědné kroky vlády tak teprve bude konec Neandertalcu.

Kepler

Zatím se KAŽDÝ prezident před svým zvolením věnoval jiným věcem. Jinak Zeman leží v žaludku už asi 3/4 respondentů, ale to je věc každého. Já zase nepochopím, proč lidem leží v žaludku Havel, dokonce i po jeho smrti. Zatím mi to ještě nikdo nevysvětlil.

plebs

V. Havel provedl řadu dobrých skutků ovšem také chyboval, je třeba pochopit, že přesedlal z literatury na politiku.
Nedošlo ke katarzi pojmenování zla, potrestání viníků odstavení od žlabů, soudružnost starých družin, starým vazbám jak na justici tak i policii což ovlivnilo celý přechod ke kapitalismu.

Alesh

3/4 to nebudou, ale klem té poloviny uritě. Vem si, že jeho voliči si asi nebudou sypat popel na hlavu a říkat si: „proboha, koho jsem to jen volil?!“ 🙂
Havel jistě nebyl dokonalý, ale házet na něj jen a jen špínu je přinejmenším ubohé a ulhané. Jeho zásluhy jsou nezpochybnitelné, i přesto, že je různí Vašíkové rádi zpochybňují. Vesměs bývalí soudruzi.

Nassin

Ti 3/4 respondentů jsou kdo, Pražská kavárna nebo mezi ně i patří obyčejný lid?!

Alesh

Soudruh Zeman promluvil ústy svého voliče? 🙂

Kepler

Je to normální průzkum veřejného mínění, která se dělá napříč celým spektrem obyvatel. Sám jsem v tom oboru chvíli dělal. Ty 3/4 je nejnovější údaj po jeho výblitku o Vrběticích.

Nassin

Když si připomněl toho Havla. Vysvětli mi jednu věc. Jak je možné, že jeho bratr Ivan vystudoval VS a studoval i v USA, když Vencu naháněla VB a STB?

Kepler

No asi proto, že to byl jen vědec, který se politicky neangažoval.

Nassin

Keplere, to jako Ivan byl vědec jen co skončil ZDŠ? Musel absolvovat SŠ, která určitě nebyla úřední. Vystudoval VŠ a v USA získal doktorát a přitom Havlovým byl zkonfiskován majetek a za nového komunistického režimu ztratila rodina veškerá privilegia.

Alesh

Tady máš zdroje, namaluj si časovou osu! 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ivan_M._Ha­vel
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%A1clav_Ha­vel

Alesh

Proč by ti tohle měl vysvětlovat, to mi teda vysvětli?

Kepler

Všechno má mít svůj důvod, jinak to nepochopím.

Ametyst

Protože to byla Sorosova loutka. Havla nezajimali Češi, národ, ale globální problémy. Soros podplácí i europoslance, zajímej se, sakra, a vypni už tu pražskou televizi.

Pepa25

Nechápu, proč není možné sledovat ČT. Ty „správné názory“ jsou jen na pár YT kanálech? 😉

Alesh

Tak určitě! 🙂