Budou politické scéně jednou dominovat ženy?

Uvítali byste českou političku ve funkci premiérky / prezidentky? Jako Finsko, Německo, Dánsko, Slovensko…

Odkaz: https://www.ho­llywoodlanews­.com/finland-youngest-prime-minister/ (finská premiérka Sanna Marin)

Nejlepší odpověď
annas

V archvu je několik otázek na téma, , proč nejsou v politice ženy.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%BEeny%20v%20%20­politice%20

--
Těžko říct. Mně na tom nezáleží, zda bude vládnout víc žen , nebo mužů.

Záleží na tom, jak to překousnou muži. Sice prohlašují, že by mělo být víc žen v politice, ale nepočítají mezi ně zpravidla tu svou . Mnohým mužům vyhovuje,. když najdou doma uvařenou teplou večeři, nebo mají vždy vyprané prádlo, a žena nemusí sedět na schůzi.

Samozřejmě neplatí obecně. Třeba Madeleine Albright byla první ženou ve funkci ministryně zahraničních věcí USA. Určitě přesvědčila muže, že i žena dokáže být úspěšná, a dokonce řídit svět.

Protože politice se často odehrává boj o „o koryta“,, tudíž to nemusí často ženám vyhovovat.

Jakl napsal Jan Sobotka:: „Přitažlivost politiky by zvýšily přitažlivé ženy. Ovšem by zase chyběly jinde.“

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA59&lpg=PA59&dq="Přitažlivost+po­litiky+by+zvý­šil+přitažlivé+že­ny,++Jan+Sobot­ka&source=bl&ot­s=5sj9MH5q7w&sig=AC­fU3U3vQbzfOwo­po6it6cgmXzMLY2u­Now&hl=cs&sa=X&ved=2a­hUKEwi1lIrW99ro­AhXGAewKHcFfC3

--

Další odpovědi
Kepler

To asi muži nepřipustí, ale rozhodně by mi ženy coby političky nevadily. Vnášejí do politiky trochu jiný (smířlivější a citovější) způsob myšlení. I když i tady jsou výjimky – třeba železná lady Margaret Tchatcheová blahé paměti. Tady by se dalo říci: běda mužům, kterým žena vládne! Nebo Šárka. Horší může být snad jen šarka na trnkách (pro Čechy – na švestkách).

Ametyst

Snad ani ne......:-))

df

Jako Slovensko určitě ne. Na oko působí Čaputová sympaticky, ale ve skutečnosti zde platí přísloví „Navrch huj, vespod fuj“.
Paní prezidentka je spojována s mafiánem Kočnerem, který je ve vazbě kvůli podezření z organizování vraždy slovenského novináře Kuciaka a jeho manželky. Dále byla obviněna, že podváděla během volební kampaně, kdy překročila maximální povolené výdaje na předvolební kampaň, stejně jako bývalý prezident Kiska, který je viněn z rozsáhlých pozemkových podvodů .

Alesh

Doufám, že ne. Nikdo by neměl dominovat, vše by se mělo vyvíjet přirozeně a jestli historicky ženy v politice nebyly vůbec bez ohledu na důvody, tak přirozené by určitě bylo, kdyby poměr politiků a političek reflektoval poměr mužů a žen ve společnosti, tedy cca 1:1. Samozřejmě ale není nic nenormálního, když v určité profesi je ten poměr jiný, což v demokratické společnosti je dáno určitým přirozeným zájmem a talentem o daný obor toho či onoho pohlaví. Jakékoli kvóty jsou špatně, zrovna tak nějaké bránění, předsudky apod.

led

Prirodzene, veď v prírode vládne matriarchát, ten kto dáva život, vládne.
Aj u ľudí najprv rod viedla Matka, až potom si Muž – bojovník silou uzurpoval vládu nad kmeňom aby ho bránil pred Zlom zvonku…
Dnes, keď už štát nemusí brániť Muž – bojovník, opäť vládu preberá Rozum – žena Matka stvoriteľka budúcnosti ľudstva.
Tak… a teraz buďte múdri a nehaňte ženy na vedúcich miestach.

Malá poznámka pod čiarou,
nehaňte ženy-političky slovami bulvárnych plátkov. Neodsudzujte niečo, čo poznáte len z krivého zrkadla médií.

zivotvsem

Je mi jedno, jestli je člověk muž nebo žena. Ale jde mi o to, jestli je člověk pro-life konzervativec nebo nenávistný liberál, feminista, komunista, nacista, fanoušek vraždění dětí před narozením, sluníčkář, politicko koreknostní blázen, genderista, socdemák, progresivista a další moc špatné věci.

anonym

zivotvsem: Chci se zeptat, kde bereš to přesvědčení, že socialista nebo liberál podporuje to, o čem píšeš? Děkuju za odpověď.

Pepa25

df: Čaputová NENÍ spojována s Kočnerem. To byla jen pomluva od Harabina bez jakýchkoliv důkazů, kterou převzali Sputnik, Euportál a podobná pochybná média.

df

a proč nežalovala Harabina za pomluvu? Naopak na Harabina bylo podáno 14 podnětů k disciplinárnímu řízení a vyhrál 14 krát. A co podvod v předvolební kampani, kdy od odstoupívšího prezidentského kandidáta odkoupila reklamní plochy ke své propagaci, čímž překročila zákonem stanovený maximální rozpočet? To je taky pomluva?

Pepa25

Ano, to je také pomluva. A „proč nežalovala“ je dost pochybný argument, na který právě pomlouvači sázejí. Stačí nakydat dost hnoje, dotyčný se nemůže bránit a „něco“ na něm utkví.

Ametyst

Pepo, dost na tom, že ona je Šorošova loutka. Tihle lidi jako ona nenávidí politiku, ale lezou do ní.

Alesh

🙂 Jako pobavils…

Ametyst

Aleši, ty asi prd pamatuješ: poslechni si blekotu Havla, a pak Čaputovou, a zjistíš, že jsou z jednoho hnízda. Divné, ne?

Pepa25

🙂
Ne, pokud „z jednoho hnízda“ znamená slušný, mezinárodně uznávaný politik, tak to divné fakt není.

anonym

Ametyst: Pročpak? :D

Ametyst

🙂 Ale tak nějak je často potřeba spíše tvrdá ruka než rozměklá rozhodnutí, tolerující všechno a každého. Dnešní politika, přiznejme si to, je rozplizlá dost.

anonym

No, s tou tvrdou rukou bych byl opatrný, ale asi vím kam tím míříš. Děkuju za myšlenku :)