22aa

Bude se hrát hlasitá hudba na silvestra, když nebude ohňostroj a řádí covid?

Dobrý den.
V TV říkali, že se bude rušit ohnostroj, a nevím, jak to bude s hudbou, která se pouští naplno každý silvestr.
Pokud není ohňostroj ani hlasitá hudba, tak máme zkaženého silvestra.
Prosím nevíte, jestli se hudba nahlas a ohňostroj na silvestra uskuteční?
Děkuji.
22aa.

Nejlepší odpověď
led

Ohňostroj a hlasná hudba nerobia Silvestra, sú len sprievodným znakom dobrej zábavy.

Ohňostroj, ani hlasná hudba covida neodoženú, ale ak nebudú, ani ho neprivolajú (covid je hluchý) a susedia sa potešia tichu. Skús urobiť dobrý čin a dopraj im radosť.

Další odpovědi
Drap

Doma si můžeš pouštět hudbu jak hlasitě chceš, pokud ovšem nemáš sousedy. Pokud sousedy máš, tak by to bylo rušení nočního klidu. Zákony platí i na Silvestra. A proč zkaženého Silvestra? K pohodovému prožití konce roku nepotřebuji ani hlasitou hudbu a ani ohňostroj. Osobně jsem dokonce rád, že ohňostroje zrušili. Nechal bych to tak už natrvalo.

Justin1

Oficiálně pořádané ohňostroje se ruší, aby se u nich nehromadili diváci. Nevím, jestli je zakázané i to, aby si někdo na Silvestra na ulici vystřelil pár rachejtlí, to k hromadění lidí až tak nepřispívá. Hlasitou hudbu v době nočního klidu nedoporučuji, protože pokud nespíte a slavíte, neznamená to, že ve spánku můžete bránit i malým dětem, lidem spícím před šichtou, nemocným a dalším lidem, kteří z jakéhokoli důvodu neslaví a potřebují spát. Určitě není vhodné předpokládat, že když slavíte vy, slaví úplně stejně úplně všichni.

Zrušením oficiálně pořádaného ohňostroje se ušetří hodně peněz. V dřívějších letech jsem se v zimě setkával s cestami ve špatném stavu a říkal jsem si, že je někde něco špatně, když na novoroční ohňostroj za milion nebo dva miliony ty peníze byly, ale na úpravu cest peníze nejsou.

da ny

Ohňostroj považuji za zbytečné vyhazování peněz a děšení domácích
mazlíků. Obecně platí po 22. hodině noční klid, Silvestr není nic
výjimečného. Den jako každý jiný.
„Vítání“ nového roku nemusí být bujaré ani hlasité. I dona byste měl
být ohleduplný k sousedům.
Pokud slavíte a veselíte se poslední den v roce, budete se muset smířit
s určitým omezením. A pokud vám ho „zkazí“ fakt, že nebude venku hlasitá
hudba, ohňostroj a davy lidí kolem vás, je mi vás líto. Člověk s nedostatkem
fantazie, spoléhající se na to, že mu někdo „oslavu“ naservíruje pod nos,
je opravdu politování hodný…. ;)

supersonny11

Počítám, že Silvestr proběhne všude dle místních zvyklostí, pouze s přihlédnutím ke vládním nařízením. Popravdě úplně netuším, kdo pouští na Silvestra hlasitou hudbu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

22aa

Táta když byl na živu a nebyl covid tak to sousedům nevadilo.

22aa

Mojí sousedce to nevadí. Taky slaví. A slavila. Myslím že minulý rok jsem ani jeden soused neklepal o klid. Pouze do půlnoci-
O normálních dnech se může pouštět něco nahlas do 10 hodin večer.
To platí i o narozky.
Jediné na silvestra jsme hráli muziku do půlnoci. Pošlu video od nějakého yt kanálů že to bylo výjmečně jestli chcete poslat.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kq88UHvfz5M

22aa

Problém vyřešen. Ohnostroj už na nový rok byl. Kvůli stávce proti zákazu ohnostroje. Uvidíme příští rok. Můžete otázku uzavřít.