miape

bude se dat nainstalovat win8 do pocitace, ktery ma 512mb ram?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, měl by jít, ale rychlost bude brutálně pomalá. Když už prahnete po novém Windows, tak jedině, co se na 512MB RAM dá provozovat, je Windows 7 Starter.

Další odpovědi
magorvkleci

Pokud není RAM sdílená pro grafiku, tak nainstalovat se spíš bude dát. Je otázka, jestli najde ovladače pro všechna zařízení a jak to bude chodit rychle. Taky to chce nějakej prostor na disku plus počítej se swapovacím souborem. Pokud počítač nesplňuje specifikace ve víc ohledech, tak bych do W8 neinvestoval.

Majkl95

Koukni na Sbazar ;) ramky seženeš za pár kaček ;)

anonym

Tady – http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/system-requirements – máš HW nároky Win8 – takže ne.
Na druhou stranu možná ano (nikdy jsem to nezkoušel), některé předešlé verze Win na minimální konfiguraci ´netrvaly´ – ale po instalaci se spíše ´belhaly´, než že by chodily…
😉
A co tě k takové ´zhůvěřilosti´ ve­de?