Peeteer

Bude problém na STK s menšími koly?

Zdravím mám dotaz. V TP mám napsané kola 205/50/r16, ale při koupi auta byli na autě kola R15. Možná je to blbá otázka , ale bude to vadit na STK? Všichni řeší spíš opačný problém z menších na větší jen já to mám asi naopak 😁 Díky za odpověd

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Jak říká Kepler, pokud jsou kola velikosti a typu (R15), jako alternativa, zapsána ve velkém TP, pak problém nebude. V opačném případě neprojdeš. Takže sehnat na STK předepsaná, pak zase možno dát původní, pokud bude, z nějakého důvodu, potřeba. Při silniční kontrole problém asi nebude.

Další odpovědi
Kepler

Problém by mohl být, pokud to bude v rozporu s údaji ve velkém TP. Běžně se připouští jen alternativní rozměry pneumatik. Ale kolega běžně jezdil taky na menších kolech, protože si cenil větší akcelerace a nižší výšky auta. Před STK tam dal zpátky původní obutá kola se zimním vzorkem.