loosi

Bude na Hochfichtu v týdnu od 23.2.-1.3. sníh? Myslím sníh vhodný na lyžování. Ne mokrý vhodný na úraz:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Zeptej se druhého března a odpovíme ti přesně. Každá jiná odpověď by byla jen spekulace.

Další odpovědi
mosoj

Bude. Není Šumava jako Šumava.

Geco: Tohle na české straně nenajdeš. Nicméně mně stačí to co je na české straně.

Hochficht je vzdálen z Frymburku pouze 45 minut autem nebo skibusem bez placení rakouských dálničních poplatků.
Nabízí 21 km atraktivních sjezdovek všech obtížností, moderní lanovky, nový dětský park, rodinnou 3,4 km dlouhou sjezdovku, snow-crossovou dráhu, funpark a mnohé další. Více informací o Hochfichtu zobrazíte zde
Doplňuji:
Může být ale i mokrý. V tom nevidím problém.

gecco

Čertví, je to Šumava, ne Alpy…
___
Ale – nebylo by jednodušší zůstat v Česku a – třeba – podpořit naši ekonomiku namísto rakouské??
;-DD

gecco

Mosoji → gecco, prosím, geCCo…
Respektujte můj nick…
😁
___
Houbeles – dělejte a pište si co se vám bude zrovna líbit…
😁
___
K dotazu (a Mosojovi) – nelyžuju – a pokud už se musím vydat na zmrzlou vodu, preferuju mačky, sněžnice, běžky (cca v pořadí)…
___
Na druhou stranu – přiznám se, raději v Česku utratím více, než v cizině méně – a souvisí to hlavně s fungováním ekonomiky.
Na třetí stranu – v Německu a Rakousku se utrácí ´radostněji´ – ne proto, že dát si oběd za 20,– ´zní´ lépe, než za 500,– – ale proto, že za těch 500,– se na tebe servírka xichtí, za 20,– usmívá…
😉

gagaga

gecco, Vy jste nebyl nikdy v zivote na zadne zahranicni dovolene ?
:)
a o nasi ekonomiku se nebojte.. Rakusani jezdi lyzovat zase k nam.. :)

kdyby takhle premyslel kazdy turista , tak by nikdo nikdy neprekrocil zadne hranice …
a nebylo by u nas Japoncu ..Nemcu ..Holandanu..

nenene ..zivot je o poznavani … vseho, a vsude ..
:p

  • iv-

gecco

  • iv- Byl, o to se neboj…

😉
Já velmi rád poznávám (kde´s – k čertu, získala dojem, že su ´zaprděný´ sídlištník??).
😉
Ale právě proto, že už jsem byl leckde vím, že „všude chleba o dvou kůrkách“…
I když – dát si v Negevské poušti u ´arabů´ něco jako šašlik, na ohýnku ugrilovaný (a to jsem se neptal, z čeho byl ten oheň) má své veliké kouzlo…
😉

gagaga

ja to pochopila z toho, ze " nabadate " mladeho, aby zustal v Cechach a " podporil " nasi ekonomiku ..

klumprt

Gecco:
Asi před dvěma lety jsem měl možnost zrovna na Šumavě srovnat Lipno a Sternstein (který je téměř doslova coby kamenem dohodil za hranicí).

Lipno – placatý kopec, červená tam snad ani není a pokud je, tak je označená lživě a navíc krátká. Boloňské špagety v jakémsi bistru – studený hnus, svařák jsme ani nedopili.
Sternstein pěkný kopec, sjezdovka tak akorát. Samozřejmě na Alpy to nemá. Na skipas jsme objevili jakousi 50% slevu pomocí regionálního katalogu slev. Občerstvení samozřejmě dražší, ale kvalita nesrovnatelná.

gecco

Klumprt ->Jo, já už to napsal ´výše´…
A jak už jsem taky napsal – nelyžuju…
Ale:

  • jezdím na vodu
  • v tomto kontextu mohu (poměrně zkušeně) porovnat Polsko, Slovensko, Rakousko (trošku Německo, Slovinsko, Chorvatsko)

___
Jo – lidé v post-komunistických zemích si dosud nenavykli na to, že jestliže někdo ´přináší peníze´ – je ´pán´…
A jen na jeho názoru závisí, zda my, obsluha, tu budeme ještě i příští rok… A nebo nebudeme…
___
Já jen ´hodnotil´ předpoklad slušné sněhové ´nadílky´…
😉
___
Jinak naprosto souhlasím – v Německu či Rakousku se nepotkáš se zamračeným číšníkem, vychladlým jídlem a nechutným svařákem…
😉