Co vlastně z fyzikálních hledisek zajišťuje zpětné vracení bumerangů různých typů hozených do vzduchu směrem kupředu?

Co všechno to ovlivňuje?
Proč se někdy vrátí bumerang teměř přesně na pozici ze které byl hozen a jindy dopadne o kus jinam i když se hazí na stejném místě a za identických podmínek?

Odpovědi
Céma

Nevím ale mohl by to mít na svědomí nepravidelný tvar a tím i vyosené těžiště.

Emefej

Může za to gyroskopická precese.